Sağlık Bakanlığı Bir Kez Daha Yalanladı: Aşıyı Doğrudan Sinovac Firmasından Aldık!

Sağlık Bakanlığı Bir Kez Daha Yalanladı: Aşıyı Doğrudan Sinovac Firmasından Aldık!

Sağlık Bakanlığı bir kez daha yalanladı: aşıyı doğrudan Sinovac firmasından aldık! Bakanlık Sinovac aşısını aracı firma üzerinden aldığı iddiaları yalanlandı

Sağlık Bakanlığı bir kez daha yalanladı: aşıyı doğrudan Sinovac firmasından aldık! 
Bakanlık Sinovac aşısını aracı firma üzerinden aldığı iddiaları yalanlandı.

asi-corona.jpg

ÜZERİNE BASA BASA DEFALARCA SÖYLEDİK

Üzerine basa basa defalarca söyledik. Daha önce defalarca tartışma konusu olan, muhalefet milletvekillerinin Çin aşısının, aracı firma yoluyla alındığı iddialarını, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yalanlamıştı. Bakan Koca tarafından gece saatlerinde bir açıklama daha yapıldı. Yapılan açıklamada üzerine basa basa "aşı tedarik sürecinde tek muhatabımız üretici firmadır" vurgusu yapıldı. Hatta açıklamaya başlık olarak da bu cümle konuldu.

Açıklamanın, aşı alım sürecinin aracı bir firma vasıtası ile alındığına dair haberler üzerine yapıldığı yönünde bilgi verildi. Bu tür haberler nedeniyle açıklamaya ihtiyaç hasıl olduğu belirtilen açıklama metninde, aşı alım sürecine dair ayrıntılı bilgiler yer aldı. Sağlık Bakanlığı eleştirme konusunda herkesin hakkı olduğu vurgulanan açıklamada, eleştirilerin tamamını saygıyla karşılıyor, her bilgiyi de şeffaflık anlayışı içinde açıkça izah etmeye çalışıyoruz denildi.

Eleştiri yaptıklarını iddia ederek, sürece dair yanlış bilgilendirme yapanların, doğrusu anlatıldığını teşekkür ettiğini ancak yanlış bilginin devam ettiğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu durumun haksızlık olduğu sonucuna vardı.

keymen-as-001.jpg

KEYMEN İLAÇ MUHATABIMIZ DEĞİL YETKİLİ DİSTRİBÜTÖR 

Keymen ilaç muhatabımız değil yetkili distribütör. Aşılar alınırken aracı firma üzerinden alım yapıldığı iddiasınıda böyle değerlendiren Fahrettin Koca, ilk anda yalanlamış olmamıza rağmen, bir muhabir arkaşımızın çektiği fotoğraf üzerinde yazan Keymen İlaç A.Ş. yazısından dolayı bu iddia sürdürülüyor dedi, doğrusunu anlattı. Bu iddiaları gündeme getirenlerin de, düne kadar aşının getirilemeyeceği yönünde iddiaları ortaya atanların olduğu dile getirdi.

Keymen İlaç A.Ş. firmasının, Sinovac firmasının Türkiye'deki yetkili distribütörü olduğunun altını çizen Bakan Fahrettin Koca, Bakanlık olarak Sinovac firması ile görüştük, lojistik süreci takip edense Keymen İlaç şirketi oldu ifadelerini kullandı. Keymen'in Sinovac'ı, Devlet Malzeme Ofisinin de Türkiye'yi temsil ettiğini belirten Bakan Fahrettin Koca, dolayısıyla muhatabın doğrudan Sinovac şirketi olduğunu bir kez daha vurguladı. 

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.