Sağlık Bakanlığı Aşılama Sürecini Uygulama İle Takip Edecek!

Sağlık Bakanlığı Aşılama Sürecini Uygulama İle Takip Edecek!

Sağlık Bakanlığı aşılama sürecini uygulama ile takip edecek! Aşıla uygulaması, hangi vatandaşın aşı olduğunu ve diğer ayrıntıları içeren uygulama geliştirdi.

Sağlık Bakanlığı aşılama sürecini uygulama ile takip edecek! Aşıla uygulaması, hangi vatandaşın aşı olduğunu ve diğer ayrıntıları içeren uygulama geliştirtti.

SALGINI DURDURMA AMAÇLI BİLİMSEL ÇALIŞMALAR

Dünyayı kasıp kavuran, 2020 Yılı Mart ayı itibariyle Türkiye'ye de sirayet eden COVID19 salgını sürerken, salgını durdurma amaçlı bilimsel çalışmalar da devam ediyor. Salgın boyunca çeşitli alınan önlemlerle hastalığın yayılmasının engellenmesi adına adımlar atıldı. Bu kapsamda Türkiye'de de çeşitli kısıtlamalar, bazı yaş gruplarına yönelik kısıtlamalar öncelikle gelirken, sonrasında süreli kısıtlamalara gidildi.

2020/12/03/gundemde-asi.jpg

AŞILARLA SALGININ ÖLDÜRÜCÜ ETKİSİNİN ÖNÜNE GEÇMEK HEDEFLENDİ

Kısıtlamalarla vaka sayısı azaltılarak, sağlık sisteminin üzerindeki yük hafifletilme yolu takip edildi. Bunda da başarılı oldu. Bir yandan da bilim adamları, hastalığa karşı bir aşı bulmak için de aralıksız çalışmalar yürüttü. Dünyanın birçok bölgesinde üretilen aşılarla salgının öldürücü etkisinin önüne geçmek hedeflendi.

2020/12/06/yerli-asidan-mujdeli-haber-002.jpg

ÇİN'DE GELİŞTİRİLEN AŞI

Sağlık bakanlığı da aşı geliştirme süreçlerini yakından takip ederek, Türk Milletinin de aşıdan yararlanması için temaslarda bulundu. Çin'de geliştirilen aşı için siparişler verildi, ilk parti aşı, geçtiğimiz günlerde ülkeye getirildi. Aşı getirildikten sonra aşılama sürecinin nasıl yürütüleceği konusunda çalışmalar da başladı. Bu kapsamda salgın başında HES uygulaması geliştirten sağlık bakanlığı, bu kez de aşıla uygulamasını geliştirtti.

2020/12/06/pfizer-asisinin-uretimi-yariya-mi-dusurulecek-003.jpg

AŞILA UYGULAMASI

Uygulamanın adı aşıla. Aşıla uygulaması ile, hangi vatandaşların ne zaman aşı olacağı, aşı olduktan sonra ne zaman aşı olduğu, kim tarafından hangi yerinden aşı uygulaması yapıldığı gibi bilgilerin tamamı aşıla uygulamasında olacak.

2020/12/06/covid-19-asilarinin-nakliye-firmalarina-siber-saldiri-uyarisi-001.jpg

SAĞLIK ÇALIŞANLARI BİREYE AİT TÜM AŞILAMA SÜREÇLERİNİ GÖRECEK

Uygulama ile vatandaşlar sadece kendi süreçlerini takip ederken, sağlık çalışanları bireye ait tüm aşılama süreçlerini görecek ve buna göre hareket edecek.

2020/12/06/pfizer-asisinin-uretimi-yariya-mi-dusurulecek-001.jpg

AŞILA UYGULAMASINA VATANDAŞLARDAN İLK TEPKİLER

Aşıla uygulamasına vatandaşlardan ilk tepkiler de geldi. Bazı vatandaşlar uygulamayı desteklerken, bazıları da karşı çıktı, sistemdeki hataları bulup gündeme getirdi. Bazı vatandaşlar IPhone marka telefonlarda uygulamanın çalışmadığını öne sürdü.

Ankara Sağlık Bakanlığı Haberleri. Ankara'dan aşı haberleri. Çin Aşısı nerede vurulacak? Çin aşısı hangi uygulamayla takip edilecek. Aşıla uygulaması nedir? Aşıla uygulaması nasıl indirilir? Aşıla uygulamasını indirmeyenlere ceza yazılacak mı? Aşıla uygulaması kurmayanlara ceza var mı?

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.