Rektör Atamalarına Tepkiler Sürüyor

Rektör Atamalarına Tepkiler Sürüyor

Rektör atamalarına tepkiler sürüyor.Çeşitli Üniversitelerin rektörlerinin atama ile tayin edilmesine yönelik tepkilerin ardı arkası kesilmiyor.

Rektör atamalarına tepkiler sürüyor.
Çeşitli Üniversitelerin rektörlerinin atama ile tayin edilmesine yönelik tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Son tepki Cumhuriyet Halk Partisi gençlik politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen'den geldi.

Ankara - CHP'nin Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Gökçe Gökçen, Boğaziçi Üniversitesi'ne yapılan rektör atamasını değerlendirdi. Atamanın üniversite dışından yapılmasına tepki gösterdi. Liyakat vurgusu yaptı.

Gökçe Gökçen, açıklamasında Boğaziçi Üniversitesi'nin kendine özgü bir geleneğinin olduğuna dikkat çekerek, "Boğaziçi Üniversitesi, en başarılı öğrencilerin kabul edildiği; köklü, kendine özgü gelenekleri ve kültürü olan, uluslararası alanda tanınan, Türkiye'nin gurur duyduğu bir üniversite. İktidarın bu ülkenin köklü kurumlarını yok etmek istediğini bir kez daha gördük" ifadelerini kullandı.

bogazici-universitesi.jpeg

"REKTÖR DEĞİL, KAYYUM ATAMASI"

Üniversite içinden fikir alınmadığını iddia eden Gökçen, Binlerce öğrencinin, akademik personelin ve üniversitenin bileşenlerinin taleplerinin gözardı edildiğini öne sürdü. Atamanın rektör değil, kayyum ataması olduğunu ifade etti. "Biz Türkiye'nin köklü kurumlarıyla güçlendiği bir ülke olmasını istiyoruz" diyen Gökçe Gökçen, öğrenci ve üniversiteleriyle bilindiği bir gelecek hayal ediyoruz değerlendirmesi yaptı.

melih-bulu.jpg

"REKTÖRLÜK SEÇİMLERİNİ GERİ GETİRECEĞİZ"

Gökçe Gökçen, tüm bu yapılanları şımarık güç gösterisi olarak tanımlayarak, sözümüz olsun bu uygulamaları tarihe gömeceğiz, ifadeleri kullanmış. YÖK'ü de kaldıracaklarının altını çizen Gökçe Gökçen, Rektörlük seçimlerini geri getireceğiz vurgusu yaptı. Üniversitenin tüm bileşenlerinin demokratik süreçlere katılacağını ifade eden CHP'li Gökçen, "köklü kurumlarımız bilim ve liyakatle anılacak. Türkiye, akademinin hızla özgürleşmesiyle konuşulacak. Boğaziçi Üniversitesi'nden ve tüm üniversitelerden kayyumları def edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Melih Bulu nereli? Melih Bulu'nun memleketi neresi? Melih Bulu Yozgatlı mı? Melih Bulu'nun doğum yeri Yozgat mı? Melih Bulu 1970 yılında Yozgat'ta mı doğdu? Melih Bulu 1970 yılında Kırıkkale'de dünyaya geldi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.