PTT’nin Hatası Yüzünden Mağdur Olan Müşküle Köyü Çiftçisi, Hükümetten Yardım İstiyor

PTT’nin Hatası Yüzünden Mağdur Olan Müşküle Köyü Çiftçisi, Hükümetten Yardım İstiyor

PTT’nin hatası yüzünden mağdur olan Müşküle Köyü çiftçisi, hükümetten yardım istiyor. PTT tarafından mağdur edilen çiftçiler şimdi ne yapacak? Detaylar...

PTT’nin hatası yüzünden mağdur olan Müşküle Köyü çiftçisi, hükümetten yardım istiyor. PTT tarafından mağdur edilen çiftçiler şimdi ne yapacak? Detaylar...

Bursa'da bulunan Müşküle Köyü, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne ait sulama pompa istasyonunun elektrik borcunu şirket, PTT yoluyla borç ödeme emri ve tebligat gönderdi.

Fakat çiftçinin eline tebligat 64 gün sonra ulaştı. Bundan dolayı 170 çiftçi icralık oldu.

Bursa'nın İznik ilçesinde bulunan Müşküle Köyü, Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ait elektrik borcu tebliğine 64 gün sonra ulaştı.

PTT’nin borç tebliğini köylüye 64 gün sonra teslim emesinin ardından çiftçiler icralık oldu.

muskule-koyu-ciftcisi.jpeg

PTT tarafından geç ulaştırılan borç tebligatı yüzünden icralık olan Müşküleli çiftliler, durumu CHP İznik İlçe Başkanı Asiye Çalışkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile konuştu.

ORHAN SARIBAL; PTT’NİN HATASI ÇİFTÇİYE YÜKLENEMEZ!

Orhan Sarıbal; PTT’nin hatası çiftçiye yüklenemez! CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, köylülerin ciddi bir elektrik borcu olmadığını, tebligatın geç gelmesinden dolayı elektriklerinin kesildiğini ve yöre halkının mağdur edildiğini söyleyerek, bu uygulamanın son bulması gerektiğini dile getirdi.

Sözlerini sürdüren Orhan Sarıbal, çiftçilerin PTT yüzünden mağdur olduklarını, elektrik dağıtım şirketi tarafından köylülere gönderilen belgenin 6 Kasım 2020'de PTT tarafından yola çıktığını, köye varış tarihinin 8 Ocak 2021 olması gerekirken, köylülerin eline tebligatın 64 gün sonra ulaştığını aktardı.

muskule-koyu-ciftcisi-003.jpg

Tebligatın 64 gün sonra çiftçiye ulaştığını dile getiren Orhan Sarıbal, tebligattan sonra icra işlemi ile ilgili olarak bir yazı daha gönderildiğini, bu yazının gönderim tarihinin ise 2 Aralık 2020 yani 36 gün sonra ulaştırıldığını, bütün bu belgelerin toplamda 2,5 aylık sürede çiftçiliğe aynı günde geldiğini açıkladı.

Bu durumun PTT'nin suçu olduğunu söyleyen Orhan Sarıbal, köylünün cezalandırılmayacağını, çiftçinin borcunu ödeyeceğini ama bu yanlışın kurum hatası olduğunu, ödeyecekleri elektrik faturası yüzünden avukat ve takip ücreti yükleneceğini ve çiftçinin bunun altından kalkamayacağını ifade etti.

Bir başka açıklama ise Müşküle Köyü Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi Başkanı Turan Yılmaz'dan geldi.

Yılmaz, elektrik dağıtım şirketine belli bir borçları olduğunu, pandemiden dolayı geciken borçlarının bulunduğunu, fakat ellerine geçen tebligatlardan hiçbirinden haberdar olamadıklarını, 64 gün sonra ellerine geçen tebligat yüzünden hepsini ödemek zorunda bırakıldıklarını, borçlarını ödeyeceklerini ve hükümetten bu konuda yardım istediklerini dile getirdi.

muskule-koyu-ciftcisi-002.jpg

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.