Postacılara Köpek Kovucu Dağıtıldı Hayvanseverler Ayaklandı

Postacılara Köpek Kovucu Dağıtıldı Hayvanseverler Ayaklandı

Postacılara köpek kovucu dağıtıldı hayvanseverler ayaklandı. Sokak köpeklerinden korunmaları için postacılara köpek kovucu dağıtıldı.

Postacılara köpek kovucu dağıtıldı hayvanseverler ayaklandı. Sokak köpeklerinden korunmaları için postacılara köpek kovucu dağıtıldı.

sokak-kopegi.jpg

SOKAK KÖPEKLERİ POSTACILAR İÇİN BÜYÜK TEHDİT

Sokak köpekleri postacılar için büyük tehdit oluştururken, posta dağıtımı yapan çok sayıda personel, durumdan şikayet etti. Yönetim de, postacılara köpek kovucu dağıtılması noktasında karar alıp bunu uyguladı. Çıkardığı yüksek sesle köpeği korkutan ve bulunduğu yerden uzaklaşmasını sağlayan cihaz, postacıların işine yararken, HAYKURDER bu yapılanın doğru olmadığını savunarak tepki gösterdi.

sokak-kopegi-002.jpg

KÖPEK KOVUCU CİHAZLAR DERHAL TOPLATILMALI

Cihazın çıkardığı sesin, köpeği paniklettiğini ve bulantı - kusma gibi sonuçlar doğurduğunu ifade eden HAYKURDER, bu nedenle panikleyen köpeklerin araçların altında kalma tehlikesinin ortaya çıktığını öne sürdü. Köpek kovucu cihazlar derhal toplatılmalı yönünde açıklama yapan HAYKURDER, konunun takipçisi olacaklarını da vurguladı. Haberin duyulmasının ardından kamuoyundan HAYKURDER'e tepki de geldi destek de.

Sosyal medya platformu ekşi sözlük yazarlarının büyük çoğunluğu HAYKURDER'e tepki gösterdi. Bir kullanıcı "Türkiye'deki sokak köpekleri Hindistan'daki ineklerden daha kutsal olduğu için bu yöntemle idare ediyoruz" derken, bir diğer yazar "köpeklerin doğal alanlarının insanlar tarafından işgal edildiğini savunan, köpeklerin yapay seçilim ile evrilmiş bir tür olduğunu bilmeyen cahilleri göstermiş başlık" sözleriyle olayı değerlendirdi.

sokak-kopegi-005.jpg

"KÖPEK GÖRMEYEYİM DİYE BORÇ HARÇ ARABA ALDIM"

Bazı yazarlar, daha önce böyle bir cihazı duymadıkları için kendini suçlu hissederken, bir yazar "4 köpek saldırısına uğramış biri olarak, ben de bu cihazdan istiyorum. Korkusunu bilmeyene bu işler kolay geliyor. Sırf sağda solda köpek görmeyeyim diye borç harç araba aldım" ifadelerini kullandı. 

Bir kullanıcı, geçmişte kendi başından geçen olayları şöyle anlattı: Keşke köpek saldırısının nasıl olduğunu bilseniz eminim bu kadar rahat konuşmazdınız. 6. sınıfa giderken uğradığım köpek saldırısının tüm izlerini hala bedenimde ve zihnimde taşıyorum. biraz daha kurtarılmasam muhtemelen ölürdüm. Uzaklaştırmak için yapabileceği her şey o an o kişinin hakkıdır.

Tartışmalar sürerken, dünyada sokak köpekleri var mı? Gelişmiş ülkeler sokak köpeği sorununu nasıl çözmüş? gibi sorular google üzerinden en çok arama yapılan sorular olarak kayıtlara geçti. Buna göre, ABD ve Avrupa'da sokak köpekleri sürekli kısırlaştırılıyor ve popülasyonda azalma olmazsa uyutulma yoluna gidiliyor. Avrupa'da çoğu ülkede sokak köpeği veya kedisi görmek mümkün değil.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.