Pençe Kartal-2 Harekâtı İle Terör Örgütünün Yuvasına Ağır Darbe İndirildi!

Pençe Kartal-2 Harekâtı İle Terör Örgütünün Yuvasına Ağır Darbe İndirildi!

Irak bölgesinin kuzeyinde yapılan operasyonda 4 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildi. İşte haberin ayrıntıları...

Pençe Kartal-2 Harekâtı ile terör örgütünün yuvasına ağır darbe indirildi! Irak bölgesinin kuzeyinde yapılan operasyonda 4 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Aynı gün hava harekâtı ile 33 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklanmıştı.

Irak Bölgesi'nin kuzeyinde başlatılan Pençe Kartal-2 operasyonunda 4 terörist daha etkisiz hale getirildi. Irak'ta bulunan Gara bölgesinde yapılan Pençe Kartal-2 operasyonunda 4 PKK'lı terörist daha etkisiz hale getirildi.

Sabah saatlerinde çıkan çatışma sonucunda 33 terörist etkisiz hale getirilmişti. İHA ve SİHA'ların hava hareketleri sayesinde 33 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Bunun hemen ardından Millî Savunma Bakanlığı açıklamada bulunarak 4 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Toplamda 37 PKK’lı Teröristin İzleri Bölgeden Silindi!

Toplamda 37 PKK’lı teröristin izleri bölgeden silindi! Bunun sonucunda Pençe Kartal-2 Harekatı'nda toplamda 37 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Etkisiz hale getirilen 37 teröristin içinde 3 kişinin ise sözde yönetim kadrosunda yer aldığı öğrenildi.

Millî Savunma Bakanlığı, Pençe Kartal-2 Harekâtı ile alakalı açıklamada bulundu. Irak bölgesinin kuzeyinde yer alan Gara'da operasyonların sürdüğünü açıkladı. Bunun dışında toplamda 37 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

askeri-operasyon.jpg

Millî Savunma Bakanlığı, bölgede tespit edilen 4 PKK'lı teröristin Hava Kuvvetleri tarafından etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Böylece Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe Kartal-2 Operasyonunda toplamda 37 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bölgede Yapılan Operasyonlar Hız Kesmeden Devam Ediyor

Bölgede yapılan operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Terör örgütlerinin en çok yuvalandığı bölge olan Gara'da operasyonların sürdüğü belirtildi. Etkisiz hale getirilen 37 teröristin içinde 3 kişinin ise PKK'nın sözde yönetim kadrosunda yer aldığı açıklandı.

Böylece Millî Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde yer alan Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatının, terör örgütlerine ağır darbe indirdiğini vurguladı. Yapılan askeri operasyon ile PKK'nın sözde yönetim kadrosunda görev alan 3 teröristin de etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Gara bölgesinde başlatılan operasyonların hız kesmeden devam ettiği, terörün izlerinin tamamen silinene kadar mücadelenin süreceğini açıklayan Millî Savunma Bakanlığı, terör örgütü PKK’ya ağır darbelerin indiğini söyledi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.