Özgür Özel'e 250 Bin TL'lik Dava!

Özgür Özel'e 250 Bin TL'lik Dava!

Özgür Özel'e 250 Bin TL'lik dava! TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı diktatör olarak niteleyen ve bunu defalarca tekrarlayan CHP'li Özgür Özel'e 250 Bin TL'lik dava açıldı.

Özgür Özel'e 250 Bin TL'lik dava! TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı diktatör olarak niteleyen ve bunu defalarca tekrarlayan CHP'li Özgür Özel'e 250 Bin TL'lik dava açıldı.

Geçtiğimiz günlerde sona eren 2021 bütçe görüşmeleri sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik önce diktatör bozuntusu, sonra da "bozuntusunu yanlış söyledim, diktatör" diyerek tepki çeken ifadeler kullanan Özgür Özel'e tazminat davası açıldı.

avukat-huseyin-aydin.jpegCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın açtığı davanın dilekçesinde, Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik, kişilik haklarına saldırı mahiyetinde, ağır hakaretlerde bulunduğu" öne sürüldü.

Dilekçede Özgür Özel'in tepki çeken konuşmasından bazı bölümlere de verilerek şöyle denildi:

"Davalı Özgür Özel'in ve mensubu bulunduğu siyasi parti CHP'nin Sayın Cumhurbaşkanımıza ısrarlı şekilde ve hakaret kastı ile 'diktatör' yakıştırmasında bulunması bir algı operasyonunun yansıması olarak karşımızda durmaktadır. Bilindiği gibi 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişiminden önceki zaman diliminde Fethullahçı terör örgütü öncülüğünde Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik olarak 'diktatör-tek adam' algısı oluşturmak maksadıyla içerde ve dışarda yaygın bir kampanya başlatılmıştır. Davalı ve mensubu bulunduğu parti tarafından da bu kampanya sahiplenilmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında 'diktatör-tek adam' algısı oluşturmak için yoğun çaba sarf edilmiştir. 15 Temmuz 2016'da gerçekleşen darbe teşebbüsüyle ilgili ortaya çıkan gerçekler ışığında söz konusu kampanyanın 15 Temmuz darbe girişimine meşruiyet kazandırmak ve darbenin başarılı olması halinde özellikle yurt dışında 'diktatör devrildi' algısı oluşturmak amacıyla planlanıp icra edildiği hususunda tereddüt bulunmamaktadır."

Dilekçede, "bu amaç doğrultusunda hem Özgür Özel'in hem de mensubu bulunduğu siyasi parti olan CHP'nin, belirlenen ortak bir politika dairesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında mesnetsiz, hakaretamiz isnatlarda bulunduğu, kamuoyunu da bu isnatlara inandırma hususunda yoğun gayret sarf ettiği" kaydedilerek, "Bu propagandaya yurt içinde ve yurt dışında PKK, FETÖ ile müzahir unsurlar da aktif destek sağlamaktadır." ifadesi kullanıldı.

 Dava Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülecek. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.