Otellere Yılbaşı Uyarısı Geldi

Otellere Yılbaşı Uyarısı Geldi

Otellere yılbaşı uyarısı geldi! 81 ile yılbaşı uyarısı geldi. İçişleri Bakanlığı tüm illerde eğlence, yılbaşı kutlaması ve balo yapılmasını yasakladı…

Otellere yılbaşı uyarısı geldi

81 ile yılbaşı uyarısı geldi. İçişleri Bakanlığı tüm illerde eğlence, yılbaşı kutlaması ve balo yapılmasını yasakladı…

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine genelge gönderildi. Genelgeye göre bakanlık, yılbaşında uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında konaklama tesisleri ve otellerde balo, eğlence, yılbaşı kutlaması gibi etkinliklere izin verilmediğini bildirdi.

yilbasi-kutlamasi.jpg

Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre illere daha önce gönderilen genelge kapsamında otel ve konaklama tesislerinin içinde bulunan restoran ve lokantaların müşterilerine hizmet verebileceğini hatırlattı ve bunun devamında uyulması gereken kuralları hatırlattı.

Gönderilen genelgede birkaç gün kalan yılbaşı için otel ve konaklama tesislerinin tedbirlerden uzak bir şekilde müzikli ve yemekli eğlence programlarının reklamının yapıldığı, satışa sunulduğu, bu durumun virüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlerin sorgulanmasına neden olduğu ifade edildi.

OTELLERDE EĞLENCE AMAÇLI TOPLANTI YOK

Genelgeye göre yılbaşında uygulanacak kısıtlama günleri içinde müşteri kabul eden konaklama tesisi veya otellerin, fiziki sosyal mesafeye aykırı olması nedeniyle herhangi bir şekilde yılbaşı kutlaması, eğlence, balo tarzı programların yapılmasına müsaade edilmeyecek. Bu anlamda hiçbir tesis eğlence ya da kutlama yapacağına dair reklam veya kampanya faaliyetlerinde bulunamayacak.

otel-eglence.jpg

MÜZİK YAYINI HİÇBİR ŞEKİLDE OLMAYACAK

Kısıtlamanın olduğu günlerde konaklama tesisleri ve otellerde dik jokey tarzı dahil olmak üzere hiçbir müzik icra edilmeyecek. Saat 22.00’den sonrasında ise otellerdeki restoran, lokanta ve diğer salonlarda kayıttan dinlenmesi dahil olmak üzere müzik yayını yapılmayacak.

KALABALIK ŞEKİLDE BİR ARAYA GELİNMEYECEK

Kısıtlamanın olduğu günlerde konaklama tesislerinde otellerde kalan müşterilerin kalabalık olacak şekilde bir araya gelmelerine izin verilmeyecek. Özellikle yemek saatlerinde bu hususa dikkat edilecek. Bakanlığın daha önce gönderdiği genelge kapsamında uyulması gereken kurallar hatırlatıldı ve alınan tüm tedbirlerin eksiksiz bir şekilde uygulanması için konaklama tesisleri ve otellerde denetim faaliyetleri yoğunlaştırılacak.

Konaklama tesisleri ve otellerde bulunan restoran, lokanta gibi mekanlardaki müşterilerin aynı otelde konaklamak için bildirim yaptığı da kontrol edilecek.

Genelgede bildirilen hükümlere uymayanlara, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ve Turizm Teşvik Kanunu’nun ilgili maddelerince gerekli adli işlem başlatılacak.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.