Osman Öcalan: Cumhurbaşkanı Danışmanıyla Görüşmem Oldu

Osman Öcalan: Cumhurbaşkanı Danışmanıyla Görüşmem Oldu

Osman Öcalan: Cumhurbaşkanı danışmanıyla görüşmem oldu. Teröristlerin ele başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, kırmızı bülten ile aranmadığını açıklıyor. Osman Öcalan, bir Cumhurbaşkanı danışmanıyla görüştüğünü iddia etti. Haberin detayları...

Osman Öcalan: Cumhurbaşkanı danışmanıyla görüşmem oldu.

Teröristlerin ele başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, kırmızı bülten ile aranmadığını açıklıyor.

TRT Kürdi kanalına röportaj veren Osman Öcalan, Cumhurbaşkanı danışmanıyla görüştüğünü, PKK başta olmak üzere durum değerlendirmesi yaptıklarını dile getirdi.

İstanbul seçimlerinin yenilendiği 2019 tarihinde, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın mektubu yayınlanmış bunun üzerine Osman Öcalan konuyla alakalı röportaj vermiştir.

osman-ocalan-roportaj.webp

Röportaj sonrası ilk defa açıklamada bulunan Osman Öcalan, kırmızı bültenle aranmadığını, TRT Kürdi kanalından teklif gelmesi üzerine röportaj verdiğini söylüyor.

Konuşmalarını sürdürün teröristlerin ele başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, Cumhurbaşkanı danışmanıyla görüştüğünü söyleyerek, PKK ve diğer konular hakkında konuştuklarını dile getirdi.

Yaptığı açıklamalarda Selahattin Demirtaş’ın serbest kalması gerektiğine değinerek, hukuk kuralları çerçevesinde içeride olmasının anlam taşımadığını aksetti.

OSMAN ÖCALAN ANLATIYOR…

TRT Kürdi kanalından röportaj için teklif geldiğini belirterek, devlet kanallarından bir rağbet olmadığını ve başka kanallardan teklif gelmesi durumunda gideceğini, Türk basınına karşı olumsuz bir tutumunun olmadığını aktardı.

Verdiği röportajın tamamının yayında olduğunu söyleyerek, daha çok Kürt sorunu hakkında konuştuğunu, Türkiye’nin bütün olmasından yana olduğunu ve HDP’nin yaklaşımlarını eleştirdiğini söylüyor.

Kırmızı bültenle aranmadığını vurgulayan Osman Öcalan, kısa süre önce Cumhurbaşkanı danışmanıyla görüştüğünü, başta PKK olmak üzere genel durumunu konuştuklarını dile getirdi.

kirmizi-bulten-osman-ocalan-001.jpgKonuşmalarına devam eden Osman Öcalan, Selahattin Demirtaş’ın hapiste tutulmasının doğru olmadığını ve bir an önce Demirtaş’ın serbest kalması gerektiğini söyledi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.