Ömer Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na: Nefret Siyaseti Yapıyor!

Ömer Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na: Nefret Siyaseti Yapıyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ak Parti’yi hedef alan sözlerine, Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik’ten yanıt gecikmedi: Nefret siyaseti yapıyor!

Ömer Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na: Nefret Siyaseti Yapıyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ak Parti’yi hedef alan sözlerine, Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik’ten yanıt gecikmedi: Nefret siyaseti yapıyor!

Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik kameralar karşısına geçti. Ömer Çelik’in hedefinde bugünkü grup toplantısında Adalet ve Kalkınma Partisi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert bir dille eleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasetini nefret üzerinden şekillendirerek yürüttüğünü ifade eden Ömer Çelik, bu konuşma tarzının Cumhuriyet Halk Partisi seçmenine haksızlık olduğunu ifade etti.

omer-celik-myk-sonrasi-konustu.jpg

“Kemal Kılıçdaroğlu, Nefret Siyasetini Yazılım Haline Getirdi”

“Kemal Kılıçdaroğlu, nefret siyasetini yazılım haline getirdi” Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında ifade ettiği ağır sözleri eleştirdi. Ömer çelik konuşmasında şu sözlere yer veri:

“Kemal Kılıçdaroğlu, nefret siyasetini yazılım haline getirmiştir. Avrupa’da gördüğümüz aşırı sağcı partilerin nefret söylemleri ile karşı karşıyayız. Hiç şüphesiz Cumhuriyet Halk Partisine oy veren seçmenlerin beklentileri açısından bu durum çok büyük bir haksızlıktır” dedi.

“Amaçları Siyasi Husumet Ortamı Oluşturmak”

“Amaçları siyasi husumet ortamı oluşturmak” Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ak Parti’nin yapmak istediği her şeyin karşısında olduğunu dile getirdi ve, “Millet onlara destek vermiyor, güçleri olsa bize engel olacaklar. Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ne yapmak istese hep karşısında oldu. Cumhuriyet Halk Partisi siyasi husumet oluşturmak istiyor.

Ekonomi ve dış politika konusunda yaptıkları eleştiri ile bize katkı sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi mensubu isimler vardı. O siyasilerin tamamı gitti. Şu an siyasi bir yıkım örneğiyle karşılaştığımız tablo var karşımızda” sözlerini kullandı.

“Militan Sözleri, Barbarca Bir Tavır”

“Militan sözleri, barbarca bir tavır” Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’Lİ Berhan Şimşek’in valilere yönelik sarf ettiği “militan” sözlerine de tepki gösterdi. Ömer Çelik, “Vali ve kaymakamlarımıza ‘militan’ diyerek skandallara devam ediyor Kemal Kılıçdaroğlu. Biz vali ve kaymakamlarımıza yönelik bu söylemleri geliştirenlerin barbarca bir tavır içinde ve yıkım siyaseti içinde olduğunu görüyoruz. Bu yapılan yanlış tekrarlanmasaydı yine susulacaktı. Vali, kaymakam ve yargı mensuplarına ‘militan’ diyenler faşistin ta kendisidir” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.