Okullar Açılıyor mu? Kısıtlamalar Gevşetildi mi? Kafe ve Restoranlar Açılıyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı…

Okullar Açılıyor mu? Kısıtlamalar Gevşetildi mi? Kafe ve Restoranlar Açılıyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı…

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan basın açıklaması yaptı. Okullar açılacak mı? Kafe ve restoranlar hakkında son durum... İşte detaylar...

Kabine toplantısı sonrası açıklamada bulunan Recep Tayyip Erdoğan, geçmiş yıllarda yapılan çalışmaları açıklayarak, Türkiye’yi daha iyi yerlere getirmek için çabalayacaklarını dile getirdi.

Haberleşmeden enerjiye kadar birçok alanda çalışmalar yapacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası ilişkilerin geliştirildiğini söyledi.

Salgın sürecinde ihtiyacı olan herkesin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Öte yandan reform süreçlerinin devam ettiğini, mücadele sonucu başarıya ulaştıklarını ve yeni reform gündemi oluşturacaklarını açıkladı.

Türkiye’nin kendi inisiyatifini harekete geçirmek için hedeflere ulaşacağını, bu çerçevede ekonomik reformlarla ilgili çalışmaların belirli düzeye geldiği, görüşmelerin yapıldığı ve her kesimin ihtiyacını karşılayacak taslakların ortaya çıktığını anlattı.

Reform sürecinde ortaya çıkan taslak çalışmalarını kamuoyu ile yakın zamanda paylaşacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa çalışmalarının milletin gözü önünde yürütülmesi gerektiğini ve ortaya çıkan taslağın millete sunulmasını söyledi.

Salgınla Mücadele Döneminde Neler Yapıldı? 2020 Yılında Verilen Hibe Oranı…

Salgınla mücadele döneminde neler yapıldı? 2020 yılında verilen hibe oranı… Son 1yılda koronavirüsün her alanı etkilediğini, ekonomik olarak bazı ülkelerin bu süreçte küçüldüğünü, yaşanan krizin derin olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘bu süreçte istihdam kaybı yaşandı. Bu oran 4 trilyon dolara yakındır. Fakat Türkiye’yi diğer ülkeden ayıran en önemli şey yatırımdır. Türkiye her alana yatırım yapan bir ülkedir. Türkiye azmini, yardımseverliğini, bu salgında tüm dünyaya göstermiş durumdadır.’ diyerek mücadeleye devam edeceklerini dile getirdi.

erdogan-aciklama-001.jpg

Her alanda el ele mücadelelerin sürdüğünü söyleyen Erdoğan, ‘Emekli maaşı ödemesinin bu süreçte 1000 liradan 1500 TL’ ye kadar yükselttik. Yalnız yaşayan 80 yaş üstü vatandaşları takibe aldık. Kısa çalışma ödeneğinin şartlarını genişlettik.’ diyor.

Açıklamalarını sürdüren Erdoğan, ‘Salgın sürecinde hibe desteklerinin rakamı 49 milyar lirayı geçti. 16 milyon liralık turist sayısına ulaştık. İhracatçılara destek ödemesi yaptık. Vergi yükümlülüklerini 6 ay erteledik. KDV oranını yüzde 1’e indirdik.’ diyerek salgında milletin yanında olduklarını ve olacaklarını söyledi.

Okullar Ne Zaman Açılıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı…

Okullar ne zaman açılıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı…‘Esnaf hizmetlerinde KDV’yi yüzde 8’e düşürdük. Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasını sağladık. Faaliyetleri durdurulan işletmelerin vergi yükümlülüklerini erteledik. Küçük esnaflara hibe desteği verdik. Lokanta, kafe, kuaför gibi faaliyetleri kısıtlanan kişilere de vergi ödemesini geciktirdi.’ dedi.

Gıda fiyatlarındaki fahiş fiyat artılına değinen Erdoğan, incelemelerin yapıldığını, fiyat artışının önüne geçeceklerini dile getirdi.

‘Dünya aşı bulamazken, Türkiye’de böyle bir durum söz konusu değil ki yerli çalışmalarımızda sürüyor. Faiz oranlarının artmaması lazım fakat istihdam oranını azaltmak istiyorum. Ülkemiz 2023’e hedeflerini gerçekleştirmiş olarak ulaşmalıdır’ diyerek çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Koronavirüsün mutasyona uğraması ile çalışmaların zorlandığını söyleyen Erdoğan, ‘yerli aşı çalışmaları yakından takip ediliyor. Kısıtlamalar bu süreçte değerlendirilecek, 15 Şubat itibariyle köy okullarının açılışı yapılacak.’ diyerek vaka sayıları artması durumunda okullara ara verileceğini söyledi.

8 ve 12’inci sınıfların ise 1 Martta yüz yüze eğitime geçileceği açıklandı.

Vaka sayılarına göre kafe ve restoranların açılacağı tarihi belirleyeceklerini ifade etti.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.