Negatif Garantili Test Skandalı!

Negatif Garantili Test Skandalı!

Negatif garantili test skandalı! Yurt dışı seyahatlerinde negatif test mecburiyeti uygulaması sonucu, sahtekarlara da gün doğdu.

Negatif garantili test skandalı! Yurt dışı seyahatlerinde negatif test mecburiyeti uygulaması sonucu, sahtekarlara da gün doğdu.

NEGATİF GARANTİLİ TESTLER

Türkiye'den çıkışlarda yerli ve yabancılar için mecburi olan PCR testlerinde yeni bir kazanç kapısı olduğu tespit edildi. VIP, hızlı test adı altında hem evlere hem de iş yerlerine kadar gelen bazı özel şirketler, yolculuğa gidecek şahıslara negatif garantili testler yapmaya başladı.

2020/11/09/korona-medyabaskent-haber-001.jpg 

Fiyatları 600 TL'yi bulan bu hızlı testlerde, parayı veren 20 dakika içinde negatif test sonucuna dair belgeyi alıyor. Eğer şahsın testi pozitif çıkarsa da, ya sisteme girilmiyor ya da yine de negatif olarak sisteme giriliyor. Böylelikle seyahat edecek şahıs aynı gün içinde uçağına binip, istediği ülkeye gidebiliyor.

COVID TESTİ POZİTİF OLARAK SONUÇLANAN BİRİNİN UÇUŞU KOMPLE İPTAL EDİLİYOR

Zira uçuş saatinden 24 saat önce yapılması mecburi olan, COVID testi pozitif olarak sonuçlanan birinin uçuşu komple iptal ediliyor. Birçok havayolu firması değişim için kolaylık sağlamaya çalışsa da, özellikle turistler için 10 gün boyunca Türkiye'de kalmaya devam etmek büyük külfet.

İŞ ADAMLARI DA GARANTİLİ CORONA TESTLERİNİ TERCİH EDİYOR

Sadece turistler değil, iş adamları da garantili corona testlerini tercih ediyorlar. Onların da gerekçesi, işlerinin olası aksama ihtimali.

2020/11/17/korona-medyabaskent-haber.jpg

Sağlık Bakanlığı iddialar üzerine harekete geçti. Müfettişler ordusu kurularak, sağlık kuruluşlarına yönelik denetimler başlatıldı.

2020/11/18/korona-medyabaskent-haber-002.jpg

Bakanlık yetkilileri, ihbarların ciddiyetle takip edildiğinin altını çizerek, takip sonucu bazı adreslerinde tespit edildiği bilgisi verildi.  Test yapan bazı merkezlerin bakanlık tarafından yetki verilmemiş merkezler olduğunu da söyleyerek, bunlar için de yasal takip başlattıklarının altını çizdiler.

2020/11/18/korona-medyabaskent-haber.jpg

BAKANLIK ONAYLI YERLER GÜVENLİ

Bakanlık onaylı yerler güvenli. Bakanlık, resmi belgeye sahip olmayan, eve ve iş yerine kadar giden sözde sağlık kurum ve kuruluşlarına itibar edilmemesi gerektiğini de vurguladı.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.