Mutasyon Sonrası DSÖ Yola Koyuldu; Virüsün Kökeni Araştırılıyor!

Mutasyon Sonrası DSÖ Yola Koyuldu; Virüsün Kökeni Araştırılıyor!

Mutasyon sonrası Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüsün kaynağı Vuhan kentinde araştırma yapmak üzere çalışmaları başlattı.

Mutasyon sonrası DSÖ yola koyuldu; virüsün kökeni araştırılıyor!

Dünya Sağlık Örgütü ekibi, koronavirüsün kökenini araştırmak için Çin'in Vuhan kentinde bulunan deniz ürünleri üzerinde incelemede bulundu. Çin'in Vuhan kendini girmeye hazırlanan Dünya Sağlık Örgütü ekibi, hayvan pazarı girişinde basın ordusu ile karşılaştı.

Dünya Sağlık Örgütü ekibi, koronavirüsün mutasyona uğramasından sonra Çin'in Vuhan kentinde araştırma yapmak için yola çıktı.

Dünya Sağlık Örgütü, Vuhan’da araştırmalara başladı.

Dünya Sağlık Örgütü ekibi, koronavirüsün kökenli araştırmak Çin'in Vuhan kentinde bulunan hayvan pazarında araştırma yapmak için yola çıktı.

Koronavirüsün kökenini araştırmak için Dünya Sağlık Örgütü, Çin'in Vuhan kentinde bulunan hayvan pazarı dışında Hubey, Vuhan Jinyintan Hastanesi ve Batı Tıbbi Bütünleşik Bölge Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

vuhan-kentinde-arastirma-001.jpg

Heyetin Öncesinde Araştırma Yapmasına Pekin Tarafından İzin Çıkmadı

Heyetin öncesinde araştırma yapmasına Pekin tarafından izin çıkmadı. Avustralya, Japonya, Rusya, Katar, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İngiltere, Hollanda ve Vietnam'dan uzman araştırmacılar tarafından oluşan heyet, 14 Ocak tarihi araştırmanın yapılacağı kente geldi.

Kente gelen heyet, 14 gün karantina altına alındıktan sonra Çinli yetkililerle toplantı gerçekleştirdi.

Dünya Sağlık Örgütü heyeti, Ocak ayının başında araştırma yapmak için Çin'e gitmiş. Fakat Çin'in başkenti Pekin yönetimi geçerli vizeler alınmadığını öne sürerek, gelen heyeti geri göndermiştir.

Dünya Sağlık Örgütü Heyeti, 31 Aralık 2019 tarihinde koranavirüsün kaynağını araştırmak için çalışmalar başlattı.

vuhan-kentinde-arastirma.jpg

Mutasyon Sonrası İlk Araştırma!

Mutasyon sonrası ilk araştırma! Koronavirüs salgını ilk kez Çin'in Vuhan kentinde bulunan deniz ürünleri satan gıda pazarında görüldü. Solunum rahatsızlığı şikayetiyle ilk hasta 17 Kasım'da hastaneye başvurdu.

Akciğer iltihaplanmasına neden olan hastalığın, yarasalarda bulunan bir beta koranavirüsün mutasyona uğramış hali olduğu söylendi.

Daha öncesinden ABD yönetimi virüsün kökenini sorgulamak istedi. Fakat Çin hükümeti buna izin vermedi. Avustralya ise Nisan 2020 de Dünya Sağlık Örgütünün soruşturma çağrısı yapması üzerine ülkeye ihracat kısıtlaması getirildi.

Çin, ilerleyen süreçte Dünya Sağlık Örgütü’nün araştırma yapmasına izin verdiğini açıkladı. Dünya Sağlık Örgütü araştırma yapmak için koronavirüsün ilk çıktığı pazarda çalışmaları başlattığını açıkladı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.