Müslümanların Karşı Çıktığı O Yasa Kabul Edildi!

Müslümanların Karşı Çıktığı O Yasa Kabul Edildi!

Müslümanların Karşı Çıktığı O Yasa Kabul Edildi!Fransa’da İslam karşıtlığı her geçen gün boyut değiştirerek artıyor. Son olarak Fransa hükümeti İslamı hedef alan yasa tasarısını meclisten geçirdi.

Müslümanların Karşı Çıktığı O Yasa Kabul Edildi

Fransa’da İslam karşıtlığı her geçen gün boyut değiştirerek artıyor. Son olarak Fransa hükümeti İslamı hedef alan yasa tasarısını meclisten geçirdi.

Fransa hükümetinin İslam karşıtlığı her geçen gün kendisini daha fazla gösteriyor. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 2 Ekim’de açıkladığı yasa tasarısı, Bakanlar kurulunun da onayını aldıktan sonra kabul edildi.

Bakanlar kurulunun ardından açıklamalarda bulunan Başbakan Jean Castex bahsi geçen tasarının İslam dinin hedef almadığını iddia etti ve “radikal İslamcılık” ile mücadele etmek istediklerini dile getirdi.

Castex, Radikal İslamcılığın toplumu böldüğünü, şiddeti yaydığını ve bunun karşısında boyun eğmeyip kendi değerlerini savunacaklarını belirtti.

Öte yandan Farnsa LFI hareketinin lideri Jean-Luc Melenchon da kabul edilen yasa tasarısının Müslümanları yaftalamak amacıyla çıkarıldığını iddia etti.

54 maddeden oluşan yasa tasarısının parlamentoya sunulduktan sonra değişeceğini dile getiren Melenchon, bu tasarının Müslümanları damgalamak için gündeme geldiğini ifade etti.

MACRON NE DEMİŞTİ?

macron.jpg

2 Ekim’de basın toplantısı düzenleyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “İslamcı ayrılıkçı” fikirlerle mücadele için bir  yasa tasarısı hazırladıklarını, İslamiyetin Fransa’da yapılandırılması gerektiğini savunmuştu.

İslamın Dünya’nın her yerinde kriz yaşadığını iddia eden Macron, Fransa’daki Müslümanların kendi yasalarını Fransa yasalarından üstün gördüğünü, ayrılıkçı fikirlerin bu düşünceyle hareket ederek kriz çıkardığını iddia etmişti.

Fransa meclisinde kabul edilen yasa ile birlikte yurt dışından Fransa’ya din görevlilerinin gelmesi yasaklanması, camilerin finansmanının denetlenmesi, Müslümanlara ait derneklerin kontrolünün daha sık yapılması hedefleniyor.

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.