Musavat Dervişoğlu: 2021 Bütçesi Öksüz Kalmış

Musavat Dervişoğlu: 2021 Bütçesi Öksüz Kalmış

Musavat Dervişoğlu: 2021 Bütçesi öksüz kalmış. TBMM'de 2021 bütçesi üzerine konuşan Musavat Dervişoğlu, "Dış politikadaki sorunları biliyoruz, atılan olumlu adımları destekledik, desteklemeyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Musavat Dervişoğlu: 2021 Bütçesi öksüz kalmış. 
TBMM'de 2021 bütçesi üzerine konuşan Musavat Dervişoğlu, "Dış politikadaki sorunları biliyoruz, atılan olumlu adımları destekledik, desteklemeyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

"BÜTÇE SAHİPSİZ KALMIŞ"

Dervişoğlu şöyle konuştu: Sayın Başkan, siyasi partilerimizin Muhterem Genel Başkanları, kıymetli milletvekilleri ve televizyonlarının başında bizleri izleyen aziz Türk milleti; 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi'nin tümü üzerinde İYİ PARTİ Grubu adına söz almış bulunmaktayım.

Bu vesileyle, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Konuşmamım başında, bütçenin sahibinin Cumhurbaşkanı olduğunu ve sahibi olduğu bütçe görüşülürken bir kere bile Meclisi teşrif etmediğini ve bütçenin sahipsiz kaldığını ifade ederek eleştirimi dile getirecektim.

Sayın Cumhurbaşkanı burada değil, Komisyon yerinde, Adalet ve Kalkınma Partisi sıraları yani iktidar partisi sıraları da boş. Ben bütçeyi sahipsiz zannediyordum oysa 2021 yılı bütçesi öksüz kalmış.
dış politikada da önemli sorunlarla boğuşmaya devam ediyoruz.

tbmm-genel-kurulu.jpg"TÜRKİYE'NİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİN KALDIRILMASI İÇİN KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Türkiye'nin önündeki engellerin aşılabilmesi noktasında azami katkıyı sürdürme kararlılığı sergilemeye devam edeceğiz. Bugün, Silahlı Kuvvetlerimiz sınırlarımızın ötesinde operasyonlar yapıyorsa bunu Türkiye Büyük Millet Meclisinin tezkereleriyle gerçekleştiriyor.

Ülkemizin aleyhine alınmış kararları ortak bildirilerle hep birlikte kınıyor, zaferlerimizi de aynı biçimde kutluyoruz ama Sayın Cumhurbaşkanı Azerbaycan'a giderken yanına bir tek muhalefet temsilcisi almayacak kadar hasis davranıyor.

Keza, Maraş'ın açılmasıyla ilgili programa yine muhalefetten birilerini davet etmeyi aklından bile geçirmiyor. Bu çifte standardı kınadığımızı da ifade etmekte yarar var. Siz davetle mükellefsiniz, icabet edip etmemekte bizim meselemizdir.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.