MİT, Yapılan İhalelere Fesat Karışmasının Ardından Son Noktayı Koydu! Yurt Dışında Bulunan Şirketlere, Türk Silahlarına Ait Bilgileri Satmış!

MİT, Yapılan İhalelere Fesat Karışmasının Ardından Son Noktayı Koydu! Yurt Dışında Bulunan Şirketlere, Türk Silahlarına Ait Bilgileri Satmış!

MİT, yapılan ihalelere fesat karışmasının ardından son noktayı koydu! Yurt dışında bulunan şirketlere, Türk silahlarına ait bilgileri satmış! İşte detaylar...

MİT, yapılan ihalelere fesat karışmasının ardından son noktayı koydu! Yurt dışında bulunan şirketlere, Türk silahlarına ait bilgileri satmış! İşte detaylar...

Savunma Sanayi Başkanlığı'nda proje müdürü olarak çalışmış olan Yusuf Hakan Özbilgin’in, özel bilgileri alarak yurtdışına sızdırdığı öğrenildi.

Savunma Sanayi Başkanlığı ve MİT tarafından sürdürülen çalışmalar sonuç verdi.

Yaptıkları ortak operasyonla birlikte, yapılan casusluk ve rüşvet şebekesi çökertildi. Çökertilen şebekenin başında ise eski Savunma Sanayi Başkanlığı’nda proje müdürü olarak görev yapmış Yusuf Hakan Özbilgin’in olduğu anlaşıldı.

turk-silahlarina-ait-bilgileri-satmis.jpg

İnsansız ve Akıllı Sistemler Dairesi Proje Müdürlüğünü 2018 yılında yürüten Yusuf Hakan Özbilgin ve bağlantısındaki 5 kişi gözaltına alındı.

PARA KARŞILIĞI BİLGİ SIZDIRIYOR… TÜRKİYE’YE AİT BİLGİLERİN SATILDIĞI ANLAŞILDI!

Para karşılığı bilgi sızdırıyor… Türkiye’ye ait bilgilerin satıldığı anlaşıldı! Sorguya çekilen Yusuf Hakan Özbilgin’in, yurtdışı merkezi firmalarla bağlantılı olduğu anlaşıldı.

Yapılan araştırmalarda, Hakan Özbilgin’in, Savunma Sanayi Başkanlığı’nın projelerini ve ihale bilgilerini yabancı şirketlere para karşılığı sattığı öğrenildi.

İhale bilgilerinin yanı sıra önemli projelerin ve kilit bilgilerinde ele geçirilerek, yabancı şirketlere satıldığı anlaşıldı.

Yapılan aramalar sonucunda Yusuf Hakan Özbilgin’in evinden 5 milyon euro çıktı. Yusuf Hakan Özbilgin ile çalışan diğer şüphelilerin evlerinden de yüklü miktarda para çıktığı açıklandı.

Savunma Sanayi Başkanlığı'nda proje müdürü olarak çalışmış olan Yusuf Hakan Özbilgin’in, yurt dışında bulunan şirketlere para karşılığı Türk silahlarına ait bilgileri sattığı anlaşıldı.

SAVUNMA SANAYİ BAŞKANLIĞI, MİT VE EMNİYET KOORDİNELİ HAREKET ETTİ, KÖSTEBEK KÖŞEYE SIKIŞTI

Savunma Sanayi Başkanlığı, MİT ve Emniyet koordineli hareket etti, köstebek köşeye sıkıştı. Bu operasyon ise MİT tarafından başlatıldı. MİT’in yapılan ihalelerde fesat karıştığını tespit etmesi üzerine araştırmalar başladı.

Bunun ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma için emir verdi. Operasyon sırasında MİT, Emniyet ve Savunma Sanayi Başkanlığı koordineli şekilde hareket etti.

turk-silahlarina-ait-bilgileri-satmis-001.jpg

Takipler toplamda 1 sene sürdü. Yabancı firmalara para karşılığı bilgilerin satıldığının tespit edilmesi üzerine, operasyon yapılması kararına varıldı.

Türkiye'nin Savunma Sanayide ki başarılı projelerini ele geçiren yabancı firmaların, bilgileri veren kişiye yükle miktarda para gönderdiği anlaşıldı.

Araştırmalar ve soruşturmalar sürüyor…

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.