MİT Personeli Olmak İsteyenler, Dikkat! Alımlar Başladı… Ne Gibi Şartlar Aranıyor? Kimler Başvuruda Bulunabilir? Tüm Detaylar Haberin İçeriğinde…!

MİT Personeli Olmak İsteyenler, Dikkat! Alımlar Başladı… Ne Gibi Şartlar Aranıyor? Kimler Başvuruda Bulunabilir? Tüm Detaylar Haberin İçeriğinde…!

MİT personeli olmak isteyenler, dikkat! Alımlar başladı… Ne gibi şartlar aranıyor? Kimler başvuruda bulunabilir? Tüm detaylar haberin içeriğinde…!

mit-is-basvurusu.jpg

MİT personeli olmak isteyenler, dikkat! Alımlar başladı… Ne gibi şartlar aranıyor? Kimler başvuruda bulunabilir? Tüm detaylar haberin içeriğinde…!

Millî İstihbarat Teşkilâtı, kendi internet sayfasında personel alımı yapacağına dair iş ilanı yayınladı.

Peki ama MİT başvurusu için gerekli koşullar nelerdir? Millî İstihbarat Teşkilâtı, bünyesine personel alacağını dair duyuru gerçekleştirdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın personel alacağına dair bilgi paylaşması üzerine vatandaşlar, konuyla alakalı araştırmalar yapmaya başladı.

Birçok alanda personel alımı yapacağını belirten Millî İstihbarat Teşkilâtı, bunun dışında dil uzmanı, istihbarat uzmanı ve mühendis alanında da personel alımı yapacağını açıkladı.

mit-is-basvurusu-001.jpg

Peki ama Milli İstihbarat Teşkilatına iş başvurusu nasıl yapılır? İş başvurusu için gerekli görülen şartlar nedir? Milli İstihbarat Teşkilatına dair iş başvurusu hakkındaki her şey haberin devamında…

HANGİ ALANDA PERSONEL ALIMI YAPILACAK? KİŞİSEL ÖZELLİKLER ÖNEMLİ Mİ? YAŞ SINIRLAMASI VAR MI? TÜM DETAYLAR…

Hangi alanda personel alımı yapılacak? Kişisel özellikler önemli mi? Yaş sınırlaması var mı? Tüm detaylar…

Millî İstihbarat Teşkilâtı bünyesinde çalışmak isteyenler, MİT'in resmi internet sitesinden iş başvurusu yapabilirler.

Milli İstihbarat Teşkilatına başvuru yapıldıktan sonra MİT elemanları tarafından, başvuru yapan kişinin geçmişi incelenir. Uygun bulunan kişiler MİT tarafından toplantıya davet edilir.

mit-is-basvurusu-002.jpg

2021 yılında pek çok alanda personel alımı yapacağını açıklayan Millî İstihbarat Teşkilâtı, buna ek dil uzmanı, istihbarat uzmanı ve mühendis alımı yapacağını duyurdu.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın başvuru şartları ilk olarak; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır.

mit-is-basvurusu-003.jpg

İkinci aranan husus ise 35 yaşını doldurmamış olmak, diğer bir faktör ise üniversitelerin en az 4 yıllık örgün öğretim veren programlarından mezun olmaktır. Eğer ki yurtdışından mezun olunmuşsa, bu hususta YÖK denkliği aranır.

Millî İstihbarat Teşkilâtı, yabancı dilden en az birinin bilinmesi gerektiğini açıklayarak Fransızca, İngilizce ve Almanca dillerinden birinden 70 veya üzeri YDS puanının olması gerektiğini, İngilizce için 70 veya üzeri puan şartı aradığını dile getirdi. YDS puanı yerine kullanılan TOELF IBT sınav sonucuna sahip olmak gerekiyor.

mit-is-basvurusu-004.jpg

2017 yılından itibaren girilen dil sınavından (Fransızca, İngilizce ve Almanca dışında kalan dillerden) birinden 60 veya üzeri YDS puanı almış olmaktır gerekiyor.

MİT başvurusunda bulunan adayların, kişisel özelliklerine bakacak olursak; yönetme ve yönlendirme, detaylara önem verme, yüksek sorumluluk bilinci, pratik ve hızlı düşünebilme, analitik zekâ, yaratıcı düşünmek, uzun ve yoğun çalışma saatlerine uyum sağlayabilme, güçlü İletişim becerisi, stres altında çalışabilme gibi özellikler aranmaktadır.

mit-is-basvurusu-005.jpg

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.