Minik Leyla Cinayetinde Tahliye

Minik Leyla Cinayetinde Tahliye

Minik Leyla cinayetinde tahliye! 2018 yılında Ağrı’da kaybolan ve cansız bedeni 18 gün sonra bulunan Leyla Aldemir davasında ağırlaştırılmış müebbet alan amcası tahliye edildi.

Minik Leyla cinayetinde tahliye!

2018 yılında Ağrı’da kaybolan ve cansız bedeni 18 gün sonra bulunan Leyla Aldemir davasında ağırlaştırılmış müebbet alan amcası tahliye edildi.

2 Ekim’de Ağrı’da 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Minik Leyla’nın davasında, amcası Yusuf Aydemir, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Ceza indirimi de uygulanmayan amca Aydemir’in yanı sıra duruşmaya katılan Mehmet Ali Aydemir, Musa Aydemir, Hatun Dursun, Besim Dursun, Ayşe Artam, Yıldırım Artam hakkında delil yetersizliğinden beraat kararı verilmişti.

ÖNCE MÜEBBET SONRA TAHLİYE

2 Ekim’de görülen karar davasından 3 ay sonra ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanan amca Yusuf Aydemir tahliye edildi. Verilen karar dilekçesinde ise amca Yusuf Aydemir’in tutuklu kalmasının devamının ileride telafisi zor mağduriyetlere sebebiyet verebileceği, yapılan tutuklamanın bir cezadan ziyade tedbir niteliğinde olduğu ve bu sebeple tahliyesine karar verildi.

leyla-aydemir-amca.jpg

DELİLLER İNCELENECEK YENİ BİR KARAR VERİLECEK

Verilen kararla birlikte Leyla’nın anne ve babasının avukatı Erdoğan Tunç bir açıklama yaptı. Tunç, İstinaf mahkemesinin Leyla’nın davasında 7 sanıkla ilgili kurulan hükmü bozarak geri gönderdiğini ifade etti ve mahkemenin gerekçe olarak eksik soruşturma ve eksik incelemeyle karar verildiğini söyledi.

Mevcut şartlar altında mahkeme hükmünün doğru olmayacağını ifade eden Tunç, deliller daha iyi incelendikten, daha iyi araştırıldıktan sonra bir takım usule uymama nedenlerinden ötürü bu şekilde bir karar verildi dedi.

Sürecin devamında eksik kalan işlemlerin tamamlanacağını ifade eden Erdoğan Tunç, “gereken deliller incelendikten sonra yeni bir karara gidilecek” şeklinde konuştu.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.