Millet İttifakı Dağılıyor mu? Yeni İttifak Planı Nasıl Şekilleniyor?

Millet İttifakı Dağılıyor mu? Yeni İttifak Planı Nasıl Şekilleniyor?

Millet ittifakı dağılıyor mu? Yeni ittifak planı nasıl şekilleniyor?İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in yeni ittifak planı siyaset kulislerine bomba gibi düştü

Millet ittifakı dağılıyor mu? Yeni ittifak planı nasıl şekilleniyor?

İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in yeni ittifak planı siyaset kulislerine bomba gibi düştü.

Ankara’nın siyasi gündemi millet ittifakındaki çatlağı konuşuyor. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Gelecek, Saadet, DEVA ve Demokrat Parti ile beraber yeni bir ittifak planı yaptığı konuşuluyor. Meral Akşener’in yeni ittifak arayışına sebep olarak da CHP’nin HDP ile gizli bir biçimde iş birliği yaptığı iddiaları bulunuyor.

millet-ittifaki-001.jpg

Meral Akşener’in yeni bir ittifak arayışına girdiği iddiası Ankara’nın siyasi gündemine bomba gibi düştü. Herkes tarafından konuşulan HDP ile CHP iş birliğinin İyi Parti tabanında ciddi anlamda rahatsızlık oluşturduğu konuşuluyor. İyi Parti tabanının rahatsızlığının çıkardığı yüksek ses ve yönetime bu konuda verdikleri tepki sonucu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener yeni bir ittifak arayışına girdiği konuşuluyor. Kulislerdeki bilgiye göre ise Akşener’in yeni ittifakı Gelecek Partisi, DEVA Partisi, Demokrat Partisi ve Saadet partisinden oluşturacağı konuşuluyor.

MİLLET İTTİFAKINDA SULAR DURULMUYOR

Millet İttifakında sular durulmuyor! İyi Parti, CHP ve Saadet Partisi’nin birlikte oluşturduğu Millet İttifakı’na HDP’nin gizli desteği tüm kamuoyu tarafından konuşuyorken, önceleri gizli olan bu destek de artık iyice açığa çıktı. HDP’nin desteğinin açığa çıkması rahatsızlığa sebep oldu.

HDP’nin İyi Parti’ye kasıtla “Bizim sayemizde meclise girdiniz” şeklinde sarf ettiği sözleri ise parti tabanında ciddi anlamda tepki çekti.

İyi Parti ile birlikte Saadet Partisi’nin de tabanı terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP ile yapılan ittifaktan rahatsızlık duyarak, seslerini yükseltmeye başladı. Saadet Partisi ve İyi Parti Genel Başkanları tabanlarından gelen ve giderek yükselen sesi dindirmek için bir çözüm arayışına girdi.

millet-ittifaki.jpg

AKŞENER’İN YENİ İTTİFAK PLANI

Akşener’in yeni ittifak planı… Ahmet Davutoğlu ve Ali Bbacan2ın kurduğu yeni partilerin belli bir seviyeye gelmesi üzerine Meral Akşener, bu iki partinin dahil olduğu yeni bir ittifak kurabilecekleri fikrini düşünmeye başladı.

Ankara’nın siyaset kulislerinde konuşulan iddialara göre, İyi Parti, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve DEVA partisi ile yeni bir ittifak oluşturabilmek için bir zemin hazırlıyor.

Bahsi edilen ittifaka daha sonra CHP’nin de dahil edilebilecek olduğu fakat bu ittifakta söz geçerliliğinin İyi Parti’de olması gerektiği düşünülüyor.

2020/11/16/meral-aksener-hayir-dedi.jpg

CHP İTTİFAKA DIŞARIDAN DAHİL EDİLEBİLİR

CHP İttifaka sonradan dahil edilebilir! Meral Akşener tüm kontrolün kendisinde olacağı yeni ittifakı kurduktan sonra CHP’yi de bu ittifaka dahil edebileceği ve yalnızca bu ittifakta HDP’yi saf dışı bırakacağı iddiaları konuşuluyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.