Mike Pompeo'dan Brunson'lı Küstah Gönderme! Tepki Yağdı!

Mike Pompeo'dan Brunson'lı Küstah Gönderme! Tepki Yağdı!

Mike Pompeo'dan Brunson'lı küstah gönderme! Tepki yağdı! ABD Dışişleri Bakanlığında son günlerini geçiren Mike Pompeo'nun tweetine tepki yağdı.

Mike Pompeo'dan Brunson'lı küstah gönderme! Tepki yağdı! 
ABD Dışişleri Bakanlığında son günlerini geçiren Mike Pompeo'nun tweetine tepki yağdı.

ABD'nin Dış İşleri Bakanlığı koltuğunda son günlerini yaşayan Mike Pompeo, sosyal platformu twitter üzerinden bir mesaj paylaştı. Mesajına Kendisi, Rahip Brunson ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Oval Ofiste bir arada bulunduğu bir fotoğrafı paylaşan Mike Pompeo seviyesiz ifadeler kullandı. 

CUMHURBAŞKANI'NA KÜSTAHÇA "DİKTATÖR" İMASI

Cumhurbaşkanı'na küstahça diktatör imasında bulunarak, "Biz asla ama asla insanlarımızı eve götürmek için para vermedik. Amerika'nın itibarını geri kazandık. Artık diktatörlere ve zorbalara sahte "kırmızı çizgiler" veya para paletleri yok. Bahsedebileceğimiz bazı durumlar; diğerleri, yapamayız. Türkiye ile yaptığımız en halk kavgalarından biri de Papaz Andrew Brunson yüzünden oldu.  Başkan Donald Trump 13 Ekim 2018'de Papaz Brunson'u Beyaz Saray'daki evinde karşıladı." ifadelerini kullandı.

pompeo.png

TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİ'NE SAYGISIZLIK

Pompeo'nun paylaşımının, seçimi kaybeden cumhuriyetçilerin, kendi kitlelerini konsolide etmek için olduğunu ifade edenler, yapılan paylaşımının Türkiye ve Türk Milleti'ne saygısızlık olduğu değerlendirmesini yaptı. Bazıları da, "sürecin sonunda, Başkanlık sarayını terk etmek zorunda kaldınız" diyerek ABD halkının, Cumhuriyetçilerin politikalarını tasvip etmediğini ifade etti.

Türk haber siteleri de, Mike Pompeo'nun gider ayak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldığını belirterek, tepkili haberler yaptı. 2018 Yılında, ABD Başkanı Rahip Brunson'ı defalarca Türkiye'den istemiş, Türkiye de bu konunun yargının alanında olduğunu, Türkiye'nin bir çadır devleti olmadığını, burada hukukun üstünlüğünün esas alındığını tekrar tekrar dile getirmişti.

MAHKEMENİN KARARIYLA

Sürecin sonunda mahkemenin kararıyla, Rahip Brunson serbest bırakılmış ve ülkesine gitmişti. Ekim 2018 başında yaşanan olayın ardından, 13 Ekim'de de Rahip Brunson ABD Başkanı Trump ile Beyaz Saray'da bir araya gelmiş, bu pozu Doland Trump sosyal medya hesabından paylaşmış, sonrasında da basın toplantısı düzenlemişti.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.