MHP'li Vekillerden Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Varank'a Sorular

MHP'li Vekillerden Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Varank'a Sorular

MHP'li Vekillerden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'a sorular. TBMM'de Sanayi ve teknoloji Bakanlığı bütçesi görüşülürken, Bakan Varank'ın konuşmasının ardından söz alan 3 MHP'li vekil, bakana bazı sorular sordu.

MHP'li Vekillerden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'a sorular. 
TBMM'de Sanayi ve teknoloji Bakanlığı bütçesi görüşülürken, Bakan Varank'ın konuşmasının ardından söz alan 3 MHP'li vekil, bakana bazı sorular sordu.

İlk soru MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk'ten geldi:

"BEYİN GÖÇÜ ÖNLENECEK Mİ?"

Malumunuz olduğu üzere, dünyanın en büyük 100 şirketinin ilk 10'unda yer alan şirketler yazılım şirketleridir. Yine, bu ilk 100 şirket içerisinde 22 şirket yazılım şirketidir ve dünyada ciddi bir miktara tekabül eden bir bütçeyi yönetmektedirler.

Biz, bunun bilinciyle, yazılım geliştirme bölgesi kurulması hususunda bir kanun teklifi verdik ve şu anda Sanayi Komisyonunda. Türk gençleri bu konuya ciddi manada eğiliyorlar ve ciddi beyinlerimiz var. Beyin göçünü önlemesi bakımından sizin de Bakanlık olarak bu konuda bir yaklaşımınız var mıdır?

tbmm-genel-kurulu.jpgMHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem de, çocukların teknolojiden olumsuz etkilenmesinin önlenmesine dair hangi çalışmalar olduğunu sordu.

"Günümüzde teknoloji, hayatımızın büyük bir alanını kapsamaktadır. Görmezden gelmek, yasak koymak çocuklarımıza kalıcı bir davranış kazandırmayacaktır. Çocuklarımızı teknolojinin olumsuz etkilerinden korumak ve teknolojiyi doğru ve etkin kullanmak amacıyla, bilgisayar ve öğretim teknikleri dersinin ilköğretim okullarında okutulan zorunlu dersler arasında yer alması için Bakanlığınızın Millî Eğitim Bakanlığıyla bir çalışması var mı?"

"DÜZCE DÖRT GÖZLE TOGG'U BEKLİYOR"

Yerli otomobil TOGG hepimizi sevindirmiş, gururumuzu okşamıştır. Yola çıkacağı ve sahip olacağımız 2023 yılını dört gözle bekliyoruz. TOGG'un en azından bir parçasını Düzce'de yapmayı düşünüyor musunuz? Biz Düzceliler olarak yerli otomobilimizin bir parçası olmak istiyoruz.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.