MHP'li Vekillerden Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'a Sorular

MHP'li Vekillerden Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'a Sorular

MHP'li Vekillerden Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'a sorularMHP Milletvekilleri Ümit Yılmaz ve Baki Şimşek bütçe görüşmeleri sırasında, Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a iş hayatına ilişkin sorular yöneltti.

MHP'li Vekillerden Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'a sorular
MHP Milletvekilleri Ümit Yılmaz ve Baki Şimşek bütçe görüşmeleri sırasında, Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a iş hayatına ilişkin sorular yöneltti.

umit-yilmaz-mhp.jpgMHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, SGK Borçlarının yapılandırma süresinin az olduğunu ifade ederek, süre uzatılacak mı sorusunu yöneltti.

"Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Selçuk'a sormak istiyorum: SGK borçlarının yapılandırılması ve tahakkuk eden cezaların tahsili süresi 31 Aralık 2020 tarihinde bitecektir. Ancak Covid-19 sebebiyle müdürlüklerde esnek çalışma modeli uygulaması, mesai saatlerinin değişkenliği ve mesafe uygulamaları SGK il müdürlüklerinde ve önlerinde yoğunluğa neden olmakta, bu da hem kurum çalışanlarını hem de vatandaşlarımızı mağdur etmektedir.

Bu saydığımız etkenleri göz önünde bulundurarak borç yapılandırılması ve ceza tahsillerinin süresini 31 Aralık 2020'den 31 Ocak 2021'e kadar uzatmak için bir girişimde bulunacak mısınız? Bir de Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü geçen ay görevden alındı Müdürlüğümüze liyakatli bir müdür atamayı ne zaman düşünüyorsunuz?"

baki-simsek.jpgBakan Selçuk'a bir soru da, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek'ten geldi. Şimşek taşeron işçileri sordu, destek istedi.

"Sayın Bakanım, Taşeron Yasası'yla ilgili işçilerimize, kamuda çalışanlara bir güvence verildi ama buradaki yasal altyapı çok sağlıklı oluşturulamadı. Özellikle belediyelerde çalışanlar seçimlerden sonra kaderleri belediye başkanlarının ağzından çıkacak tek bir kelimeye bağlı.

Benim seçim bölgem olan Mersin'de, şu pandemi süreci içerisinde inanın asgari ücretle çalışan insanların ekmeğiyle oynanıyor. Mersin'le Anamur arası 3 saat, Mersin'deki Anamur'a gönderiliyor; Gülnar'daki Mersin'e getiriliyor 2 saat 2,5 saatlik yol. 5 yıldır, 6 yıldır insanlar çalıştıkları yerlerden başka birimlere sürgün ediliyor. 

Sayın Bakanım, bu konuda desteğinizi bekliyor, saygılar sunuyor başarılar diliyorum.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.