MHP'li Vekiller Bütçe Görüşmelerinde Konuştu

MHP'li Vekiller Bütçe Görüşmelerinde Konuştu

MHP'li Vekiller Bütçe Görüşmelerinde konuştu.TBMM'de 2021 Bütçe görüşmeleri devam ediyor. Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçeleri üzerinde görüşmeler gerçekleşti. Oturuma TBMM Başkanvekili Celal Adan başkanlık etti.

MHP'li Vekiller Bütçe Görüşmelerinde konuştu.
TBMM'de 2021 Bütçe görüşmeleri devam ediyor. Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçeleri üzerinde görüşmeler gerçekleşti. Oturuma TBMM Başkanvekili Celal Adan başkanlık etti.

TBMM'de bütçe görüşmeleri devam ediyor. Bugünkü oturuma, TBMM'nin MHP'li Başkanvekili Celal Adan Başkanlık etti. Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçeleri görüşülüyor. Bakanlıklar ve bağlı kurumların bütçeleri üzerinde yapılan görüşmelerde ilk olarak MHP'li vekiller söz aldı. 
MHP Adına söz alan Gaziantep Milletvekili Dr. Muhittin Taşdoğan, Nihal Atsız'ı da andı.

Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılında, şehre yapılan bazı yatırımların hayata geçirilmesini beklediklerini belirten Taşdoğan, yine kentte bulunan tarihi eserlerin de günyüzüne çıkartılmasını beklediklerini dile getirdi.

tbmm-genel-kurulu.jpgTaşdoğan, hem Ticaret Bakanlığının, hem de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının gerekli adımları atarak, kaynakların verimli hale getirilmesi gerektiğini vurguladı. Nitelikli işgücü kaynağı oluşturmak için, yurtdışı eğitim kurumlarıyla değişim organizasyonlarının hayata geçirilmesi gerektiğini de ifade eden Taşdoğan, insan gücümüz milli cevherimizdir vurgusu yaptı.

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan da, Antalya'daki turizm sektör temsilcilerinin zor durumda olduğunu belirterek, geride bıraktığımız sezon turizm sektörü açısından yüz güldüren bir sezon olmamıştır açıklaması yaptı.

Abdurrahman başkan, yeni atılacak adımlarla, 2021 yılında Turizm açısından olumlu gelişmelerin yaşanmasını beklediklerini dile getirdi. MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef ise, Ticaret Bakanlığının pandemi sürecinde attığı adımları takdirle karşıladığının altını çizerek, küçük esnafın sıkıntılı olduğu noktasında kendisine ulaştığını ifade etti.

Sedef, küçük esnafa dair ek tedbirler almanın önemli olduğunu vurgulayarak, hangi esnafa hangi desteğin verilmesi gerektiği noktasında da örnekler verdi. Ethem Sedef, esnafın sicil affını da dört gözle beklediğini hatırlattı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.