MHP'li Fethi Yıldız, Terör Örgütünü Destekleyen Siyasi Partilere Seslendi

MHP'li Fethi Yıldız, Terör Örgütünü Destekleyen Siyasi Partilere Seslendi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, terör örgütüne kalkan olan siyasi partilere seslenerek, tepkisini belli etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, terör örgütü olarak kabul edilen bir örgütü destekleyen siyasi partilere seslenerek, onları şiddetle kınadığını açıkladı.

Uluslararası alanda dahi terör örgütü olarak kabul edilen bir örgütü destekleyen siyasi partilere seslenen MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, amaçlarına ulaşmak için şiddeti benimsediği anlamına geleceğini açıkladı. Öte yandan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, Türkiye'nin demokratik hukuk devleti olmanın gereği olarak önlem alması gerektiğini söyleyerek, terör örgütüne kalkan olan patileri kınadığını söyledi.

'Demokratik Hukuk Devleti Olarak Önlem Almak Şart Oldu!'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, sosyal medyadan açıklamada bulunarak, ''Ülke bazında ve uluslararası alanda terör örgütü olarak kabul edilen bir örgütün açık veya gizli olarak desteklemesi her platformda bu örgüte meşruiyet kazandırmaya çalışması, söz konusu siyasi partinin amaçlarına ulaşmak için şiddeti benimsediğinin açık ispatıdır. Bölücü terör örgütünün siyasi alan yapılanması partiyle ilgili hemen her gün yerli yersiz tartışmalar yapılmaktadır. Şu hususu hatırlatmak isterim; Devletin kendi varlığına yönelen tehditlere karşı önlem alması demokratik hukuk devleti olmanın gereğidir.'' dedi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.