MHP’li Akçay’dan Muhalefete: Beyaz Saray Dilencileri!

MHP’li Akçay’dan Muhalefete: Beyaz Saray Dilencileri!

MHP’li Akçay’dan muhalefete: Beyaz Saray dilencileri! MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, bütçe görüşmeleri sırasında MHP’ye “küçük ortak” diyen muhalefete “Siz Beyaz Saray dilencilerisiniz” diyerek yüklendi.

MHP’li Akçay’dan muhalefete: Beyaz Saray dilencileri!

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, bütçe görüşmeleri sırasında MHP’ye “küçük ortak” diyen muhalefete “Siz Beyaz Saray dilencilerisiniz” diyerek yüklendi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde bütçe maratonu devam ediyor. Gece geç saatlere kadar uzanan görüşmeler sırasında parti yetkilileri arasında gerilimli anlar da yaşanıyor. Tansiyonun yükseldiği anlardan birinde söz sahibi MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’dı.

Akçay, Muhalefet partilerinin her söz aldığında Milliyetçi Hareket Partisine “küçük ortak” demesini eleştirdi.

erkan-akcay-muhalefeti-elestirdi.jpg

Cumhur ittifakının şeffaflıkla beraber olduğunu belirten Akçay, millet ittifakının ortaklarından utandığını dile getirdi ve “Biz Cumhur İttifakıyız, Açık Şeffaf, pazarlıksız, yiğitçe, mertçe bir ortaklığımız var. Fakat siz ortaklarınızdan, birbirinizden utanıp sıkılıyorsunuz, bunu açıkça beyan edemiyorsunuz.” Dedi.

Muhalefetin kendi dili olmadığını belirten Akçay, yalnızca iktidar karşıtlığı bazında siyaset yürüttüklerini söyledi. MHP’li Erkan Akçay, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin yetkileri tek elde toplamadığını, çok başlılığı ortadan kaldırdığını savundu. Muhalefeti vesayet makamlarını savunmakla suçlayan Akçay, siyaset üretemediklerini de dile getirdi.

Muhalefeti pasif olmakla suçlayan Akçay, gündemleri olmadığı için hep iktidarın dili etrafında dolandıklarını, yalnızca iktidar karşıtlığına odaklandığı için iktidarın diline mahkûm olduklarını ifade etti.

“BEYAZ SARAYDAN İKTİDAR DİLENİYORSUNUZ”

“Sizin saray dediğiniz Cumhurbaşkanlığı makamıdır, biz cumhur ittifakıyız! Milliyetçi Hareket Partisi size çok büyük geliyor” diyen Erkan Akçay, MHP’nin muhalefetten çok daha büyük güce sahip bir parti olduğu için onların bu acıyı yaşadığını ve MHP’ye yüklendiğini ifade etti.

“Milliyetçi Hareket Partisi sorumlu, ilkeli, çözüm üreten, sorun çözen, inisiyatif sahibi, gerektiğinde hamle yapan, aktif ve aksiyoner bir siyasi partidir.” Diyen Erkan Akçay “Siz ise ABD Beyaz Saray’dan iktidar dilenen Beyaz Saray dilencilerisiniz.” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.