MHP'li Akçay Bakan Soylu'ya Destek Verdi

MHP'li Akçay Bakan Soylu'ya Destek Verdi

MHP'li Akçay Bakan Soylu'ya destek verdi.TBMM'de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef alan HDP'lilere MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan da tepki geldi. Kürsüye çıkan Akçay, HDP'lilere ağır sözlerle yüklendi

MHP'li Akçay Bakan Soylu'ya destek verdi.
TBMM'de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef alan HDP'lilere MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan da tepki geldi. Kürsüye çıkan Akçay, HDP'lilere ağır sözlerle yüklendi

TBMM'de HDP'nin tahriklerine bir tepki de MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan geldi. Oturum Başkanından söz isteyen MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, HDP'yi PKK uzatısı değil, bizzat PKK'nın kendisi olarak niteledi.

tbmm-butce-002.jpgErkan Akçay'ın konuşması, Ak Parti ve MHP sıralarından uzun uzun alkış aldı. İşte MHP'li Akçay'ın konuşmasının tamamı:

Gerçekten bağnazlığın, kin ve nefret dolu tutum ve söylemlerin dibini buldular, bundan ötesi olmaz ve tahammülsüzlük o kadar olmuş ki bir konuşmayı alkışlayanlara bile her türlü hakareti edecek kadar kendinizden geçmişsiniz. Buradan Süleyman Soylu’yu da tebrik ediyorum.  İade ettiğiniz o sözleri de milyar kere biz de iade ediyoruz size. 

Şimdi, Anayasa’nın temel niteliklerine milletin, ülkenin, devletin birlik bütünlüğüne her türlü aykırı sözü burada işittik. Hele konuşmacılardan biri bağnaz, kin ve nefret dolu, kendinden başkasını aşağılayan, ötekileştiren ve hatta terörize eden üslubunu Hacı Bayram Velilerin, Pir Sultan Abdalların, Hacı Bektaş Veli’nin sözleriyle kapatmaya çalışıp, en önce bu önemli zatların ruhunu incitti.

Şimdi, Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan,  “İbo” lakabıyla bilinen o Kaypakkaya’yı, eli silahlı örgütçü teröristleri anıp övgüler düzdükten sonra “Biz Kemal Pir’iz.” demek “Biz PKK’yız.” demektir. PKK’dan başka bir şey yok ki!  Biz de sizi terörist destekçisi olarak söylüyoruz ama tam söyleyememişiz, sözlerimiz eksik kalmış. Siz PKK’nın bizatihi ta kendisi olmuşsunuz!

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.