MHP'den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Çıkışı

MHP'den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Çıkışı

MHP'den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çıkışı.MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine yönelik eleştirileri bütçe görüşmelerinde cevapladı. Kalaycı, Türkiye'nin yükselişe geçtiğini söyledi.

MHP'den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çıkışı.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine yönelik eleştirileri bütçe görüşmelerinde cevapladı. Kalaycı, Türkiye'nin yükselişe geçtiğini söyledi.

Eleştirilere kürsüden MHP Grubu adına yaptığı konuşmayla eleştirileri yanıtlayan Kalaycı şöyle konuştu.

SİSTEMLE BİRLİKTE TÜRKİYE YÜKSELİŞE GEÇTİ

Cumhurbaşkanlığı hükûmet sistemiyle birlikte, özellikle kamu diplomasisi ve stratejik iletişim alanlarını da kapsayan yeni bir vizyonla Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı kurulmuştur. İletişim Başkanlığının 2019 yılı bütçe harcaması 377,8 milyon liradır. 2021 yılı bütçesinde 422,8 milyon lira ödenek tahsisi öngörülmüştür. İletişim Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren CİMER'e yapılan başvuru sayısı 2020 yılının 10 ayında yaklaşık 5 milyon olmuştur. Devlet-millet etkileşimi ve katılımcı demokrasi noktasında tüm dünyaya adını duyurmuş örnek bir çalışma olan CİMER, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği tarafından düzenlenen yarışmada kamu işleri alanında Altın Küre Mükemmellik Ödülü kazanmıştır.

Ülkemizin yer aldığı coğrafyanın siyasal, ekonomik, kültürel ve toplumsal anlamda riskli fakat fırsatları geniş bir bölge olması enformasyon ve ağ toplumu olarak adlandırılan günümüz dünyasında iletişimin önemini güçlü bir şekilde ortaya çıkarmaktadır.

cumhurbaskanligi.jpgBu çerçevede, ülkemizin doğru bilgilerle ve millî menfaatlerimiz doğrultusunda tüm yönleriyle tanıtılması, Türkiye markasının hak ettiğimiz şekilde üst seviyede tutulması, ulusal ve uluslararası toplumla pozitif bir iletişim ve etkileşim geleneğinin kurumsallaştırılması için kamu diplomasisi strateji belgesi hazırlanmalı, kamu diplomasisi faaliyetleri bütüncül bir anlayışla eş güdüm içerisinde yürütülmeli ve bu faaliyetler yoğunlaştırılmalıdır.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI KARA PROPAGANDALARA KARŞI GÖREVİNİ YAPIYOR

Son yıllarda Türkiye hakkında dezenformasyon ve kara propaganda faaliyetlerine sıklıkla maruz kalıyoruz. Türkiye'nin bölgesel ve küresel düzeyde artan etkinliği, tehdit, baskı ve dayatmalara karşı dik duruşu ve millî menfaatlerimizi koruma kararlılığı Türkiye'ye yönelik hasmane kampanyaların bizzat devletler eliyle yürütüldüğü bir süreçle karşılaşmamıza yol açmıştır.

İletişim Başkanlığı, Türkiye'ye yönelik dezenformasyon ve kara propagandayla mücadele etmek, devlet ve vatandaş ilişkisini daha da güçlendirmek gibi görevleriyle üstlendiği sorumluluğu kendi alanında başarıyla yerine getirmekte, ulusal ve uluslararası toplumla doğru bilgileri belgeleriyle birlikte paylaşmaktadır. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.