MHP'li Vekilden Sivasspor'a Yapılana Tepki

MHP'li Vekilden Sivasspor'a Yapılana Tepki

MHP'li Vekilden Sivasspor'a yapılana tepki.MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, bütçe görüşmeleri sırasında söz aldı. Genel Kurulda kürsüye çıkan Özyürek, Sivasspor'a muameleye tepki gösterdi. İsrail'in tavrının kabul edilemez olduğunu belirtti.

MHP'li Vekilden Sivasspor'a yapılana tepki.
MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, bütçe görüşmeleri sırasında söz aldı. Genel Kurulda kürsüye çıkan Özyürek, Sivasspor'a muameleye tepki gösterdi. İsrail'in tavrının kabul edilemez olduğunu belirtti.

MHP'li Ahmet Özyürek, TBMM kürsüsünden İsrail'e tepki gösterdi.

Özyürek şöyle konuştu:

Sivasspor'umuz UEFA grup maçını oynamak için İsrail'e gitti.  Sivasspor, İsrail havalimanına yaklaşık iki saat öncesinde gelmesine rağmen, yaklaşık beş saat boyunca havalimanında bekletildi. Buradan İsrailli yöneticileri kınıyorum.

Değerli milletvekilleri, iç ticaret, dış ticaret ve gümrüklere ilişkin politikaların aynı çatı altında faaliyetlerine devam ederek ülkemizde ticaretin hızlı, güvenilir ve kaliteli bir şekilde yapılması, ticaret politikalarının unsurunu oluşturmaktadır. Dünya ticaretinde ülkemiz kendi konumunu belirleyen bir tutumla değişime uğrayan ve gelişen şartlara karşı ilgili kurumlarla uyumlu hâle getirilmelidir.

TİCARET ARTMALI

Böylesi bir zamanda, ülke olarak üretim altyapılarımız ve ihracat kabiliyetlerimiz kendini göstermiştir. Aynı zamanda, küresel tedarik ve değer zincirlerine karşı değişimlerin getirdiği fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek küresel ticaretteki rolünü daha da güçlendirme potansiyeline sahip olduğunu ispatlamıştır.

İhracatçılarımızın dış pazarda tutunması ve Türk markalarının yeni ülkelere açılarak pazar çeşitlendirmesine gidebilmeleri için markalaşma süreçlerine yönelik ve hizmet sektöründeki firmalar da dâhil olmak üzere destekler oldukça önem teşkil etmektedir.

Öte yandan, yerli üreticilerimizi ithalattan kaynaklı haksız rekabet ve zarara karşı korumak amacıyla damping ve sübvansiyonlara karşı önlemler alınması gerekmektedir. Yaşadığımız süreçte esnaflarımızın ve sanatkâr kesmin faaliyetlerinin desteklenmesi ve kooperatifçiliğe ilişkin yapılan faaliyetlerin geliştirilmesinin önemi bir kez daha anlaşılmıştır.

Milli olanı desteklemek, sosyal hayat kadar ekonomik hayatı da yönlendiren ahilik, kültür ve felsefenin tanıtılarak yaşatılması, gelecek nesillere aktarılması gerekmektedir.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.