MHP Lideri Devlet Bahçeli Gündemi Değerlendirdi

MHP Lideri Devlet Bahçeli Gündemi Değerlendirdi

MHP Lideri Devlet Bahçeli gündemi değerlendirdi. Sosyal medya hesabı twitter üzerinden açıklamalarda bulunan MHP Lideri, ABD’nin aldığı yaptırım kararını eleştirdi ve HDP'nin kapanması teklifini yineledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli gündemi değerlendirdi

Sosyal medya hesabı twitter üzerinden açıklamalarda bulunan MHP Lideri, ABD’nin aldığı yaptırım kararını eleştirdi ve HDP'nin kapanması teklifini yineledi.

Açıklamalarına dostlu kavramı üzerinden başlayan MHP Lideri, ülkeler arası dostlukların değil kavrayıcı çıkarların hâkim olduğunu vurguladı. Müttefikliğin tek merkezli, tek taraflı ilerlemesinin doğru olmadığını vurgulayan MHP Lideri, “temelinde eşitlik olmayan diplomasi varsa tarafların biri mahkûm diğeri hakim olacaktır” dedi.

Uzun yıllardır sancılı süregelen Türkiye ABD ilişkilerine değinen MHP Lideri, iki ülke arasında yaşananların müttefiklik ruhuna uymadığını dile getirdi.

“ABD’NİN TUTUMU SAYGISIZLIKTIR!”

Trump’un giderayak Türkiye’yi kabul edilemez yaptırımlara mahkum etmeye çalıştığını belirten Devlet Bahçeli, “dostluk anlayışı hasımlığa dümen kırmıştır” dedi.

mhp-lideri-abd-twet.png

“HİÇBİR BASKI BİZİ YOLUMUZDAN DÖNDÜREMEYECEK”

Türkiye’nin son yıllarda savunma sanayisinde elde ettiği kazanımlarının birçok kesimi rahatsız ettiğini ifade eden Devlet Bahçeli, aynı odakların bundan sonrası için de gözüne uyku girmeyeceğinin altını çizdi. Türkiye Cumhuriyeti Devletine uygulanabilecek olan hiçbir baskının ya da ambargonun işe yaramayacağını belirten MHP Lideri, “Bundan sonra bir yapıyorsak on yapacağız, bir çalışıyorsak yüz yapmayı deneyeceğiz, kimseye eyvallah etmeyeceğiz.” dedi.

“TÜRK MİLLETİNE PARMAK SALLAYAN SONUÇLARINA KATLANIR”

MHP Lideri Türkiye’nin herhangi bir karar alırken, ABD’ye ya da başka bir ülkeye danışmasının söz konusu olamayacağının altını çizdi ve “ABD onay ve izin makamı değildir, aksi tertip küstahlığın dik alasıdır” dedi.

mhp-lideri-abd-twet-4.png

“HDP AÇILMAMAK ÜZERE KAPATILMALIDIR!”

MHP Lideri Devlet Bahçeli, ABD’nin yaptırımları karşısında tepki göstermeyen HDP’ye de yüklendi. HDP’nin milli meselelerin hiçbirinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yanında durmadığını hatırlatan MHP lideri, Partinin Hazineden aldığı yardım paralarını dağdaki teröristlere aktardığını da söyledi.

“GEREKİRSE ANAYASA’DA DÜZENLEME YAPALIM”

HDP’nin açılmamak üzere kapanması gerektiğini ifade eden MHP Lideri Devlet Bahçeli, terörizmden beslenen, etnik bölücülük yapmaya kalkan hiçbir siyasi partinin kurulmaması için de Anayasa’da düzenleme yapılması önerisini belirtti. “Her siyasi parti tarafını seçmelidir” diyen MHP Lideri,” Ya terörizm ya temizlik ya bölücülük ya da huzur.” dedi.

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.