MHP Karaman Teşkilatı Yürüme Engellilerin Hayatlarını Değiştirdi

MHP Karaman Teşkilatı Yürüme Engellilerin Hayatlarını Değiştirdi

MHP Karaman teşkilatı yürüme engellilerin hayatlarını değiştirdi. MHP Karaman İl Teşkilatı, Hollanda'daki vatanseverlerle birlikte öyle bir şey yaptı ki...

MHP Karaman teşkilatı yürüme engellilerin hayatlarını değiştirdi. 
MHP Karaman İl Teşkilatı, Hollanda'daki vatanseverlerle birlikte öyle bir şey yaptı ki...

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman İl Teşkilatı öncülüğündeki proje kapsamında gurbetçi hayırseverlerin katkılarıyla temin edilen engelli araçları, Ayrancı Belediyesi'nin organizasyonuyla Karaman'ın 5 ilçesinde ihtiyaç sahiplerine dağıtıma başladı. 

'KARAMAN'DA ENGELSİZ YAŞAM'

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman İl Başkanlığı tarafından başlatılan 'Karaman'da engelsiz yaşam' projesi kapsamında 5 ilçede belirlenen ihtiyaç sahiplerine teslim edilmek üzere engelli aracı dağıtım töreni yapıldı.

mhp-karaman-akulu.jpg

46'SI AKÜLÜ 40'I TEKERLEKLİ

Nakil ve dağıtım organizasyonunu Ayrancı Belediyesi'nin üstlendiği proje kapsamında, 46'sı akülü 40'ı tekerlekli olmak üzere 86 adet engelli aracının dağıtımına başlandı.

Hollanda Türk Federasyonu Lahey Teşkilatı'ndan hayırseverlerin katkılarıyla temin edilen araçların dağıtımı Ayrancı teknolojiye ulaşabilenler sosyal hayatın içerisinde yerini alırken, ulaşamayanlar ise evlerine kapalı şekilde yaşamını sürdürdü.

BİR PROJE BAŞLATTIK

İşte bu vaktinin çoğunu evde geçirmek durumunda kalan engelli kardeşlerimizin toplumla bütünleşmesi adına il teşkilatı olarak bir proje başlattık. İlimize bağlı 5 ilçemizde yürüme engelli kardeşlerimizi tespit ettik.

Nitekim Hollanda Türk Federasyonu Lahey Teşkilatı'nın katkılarıyla ilimize getirdiğimiz bu araçları, ihtiyaç sahiplerine teslim edilmek üzere ilçe başkanlarımıza teslim ediyoruz.

ENGELLİ HEMŞERİLERİMİZİN ENGELLERİNİ AZALTMAK

Bu araçların hemşerilerimizin getirdiklerini söyleyen Başkan Büyükkarcı ise konuşmasında;  'Belediye olarak yaptığımız tüm projelerimizde engelli hemşerilerimizin engellerini azaltmak ve onların toplumsal hayata daha fazla katılmalarını sağlamayı hedefledik.

Nitekim tekerlekli sandalyelerin rahatlıkla yürütülebileceği, görme engelli vatandaşlarımız için yürüme şeritleri ve engelli rampalarının bulunduğu kaldırımlar yaptık. Cadde ve sokaklarımızın sıcak asfalt kaplama işlemini tamamladık. Bunları yaparken eğim ve yüksekliklerdeki tutarsızlıkları da gidererek küçük ilçesinde gerçekleştirildi.

mhp-karaman-akulu-001.jpg

Törene; Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mahmut Ünüvar, Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, MHP ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

İHTİYAÇLARINI KARŞILAMA

Yürüme engelinin, kişilerde yeteneklerinin ortaya konulması noktasında güçlerini sınırlandırdığını söyleyen Başkan Ünüvar, 'Yürüme engelli, hemşerilerimizin hayata dair aktivitelerini kısıtlayan ve ihtiyaçlarını karşılama noktasında aksilik oluşturan bir durum.

Geçmişe nazaran günümüzde teknoloji, engelli kardeşlerimizin hayatlarını iyileştirme konusunda önemli mesafe aldı. Bu kişisel ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli bir imkân sağlamasını diliyor, her birine hayırlı olmasını temenni ediyorum.

ALİ GÜLER'E TEŞEKKÜR

Projenin oluşum sürecindeki desteklerinden dolayı Genel Başkan Başdanışmanımız Ali Güler'e teşekkür, Araçların temini noktasında Hollanda Türk Federasyonu Başkam Murat Gedik, Lahey Teşkilat Başkanı Tahsin Çetinkaya beylere ve ilimize getirilmesi ve dağıtım organizasyonu konularında Ayrancı Belediye Başkanımız Yüksel Büyükkarcı'ya hemşerilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum'' dedi.

Önemli bir görevi yerine tekerleklere sahip olan bu araçların da rahat bir şekilde seyahat edebilmesinin önünü açtık. Toplamda 86 adet olan engelli aracımız diğer ilçelerimizde de dağıtımı yapılmak üzere bugün itibariyle gönderildi.

İlçemizde yaşayan engelli hemşerilerimizin tek başına evden çıkıp rahatça dolaşabilmesi adına her türlü imkânımızı seferber ettik, etmeye de devam edeceğiz" sözlerine yer verdi. Konuşmaların ardından 5 ilçede dağıtılacak olan engelli araçları ilçe başkanlarına teslim edildi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.