Menemen Belediyesi’nin Akıbeti Belli Oldu: AKP’ye Geçti!

Menemen Belediyesi’nin Akıbeti Belli Oldu: AKP’ye Geçti!

Menemen Belediyesi’nin akıbeti belli oldu: AKP’ye geçti! Menemen Belediyesi'ne kura ile yeni belediye başkanı belirlendi, yönetim AKP’ye geçti.

Menemen Belediyesi’nin akıbeti belli oldu: AKP’ye geçti!

CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un görevden alınmasından sonra kura ile yeni belediye başkanı belirlendi, belediye AKP’ye geçti.

İzmir’in Menemen ilçesi Belediye Başkanı CHP’li Serdar Aksoy’un görevinden alınmasının ardından Belediye Başkan vekilliği görevini kura ile belirlenen CHP’li Deniz Karakurt sürdürüyordu. Kura sonuçlarına Ak Parti’nin itiraz etmesi sonucunda bir kez daha yapılan kura çekilişinden Ak Partili Aydın Pehlivan’ın ismi çıktı.

menemen-akp.jpg

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un beraberindeki 11 kişiyle birlikte yolsuzluk operasyonuyla tutuklanması ve açığa alınmasından sonra Menemen Belediye Meclisi’nde yapılan başkan vekili seçimi 45 gün sonra belli oldu. 1 Aralık 2020 tarihinde yapılan kura çekimlerinden sonra gerginlikler, itirazlar ve protestolarla geçen günlerinden ardından Menemen Belediye Meclisi bugün saat 14:00’te olağanüstü toplandı.

 MİLLET İTTİFAKI KURA ÇEKİMİNİ PROTESTO ETTİ

Millet ittifakı kura çekimini protesto etti. Salt çoğunluğun aranmadığı kura çekimleri, İzmir Valiliği’nin yargı sürecini beklemeden kura çekiminin yapılmasını istedi. Olağanüstü toplanan Belediye Meclisine Cumhur İttifakı partileri tam kadro katılırken, protesto eden Millet ittifakı mensubu partilerden yalnızca üç isim katıldı.

Siyah torba kullanılan kura çekiminde Aday olan isimler A4 kağıdına yazılarak torbanın içine bırakıldı. Vali yardımcısı Hulusi Doğan’ın seçtiği kâğıttan Ak Partili Aydın Pehlivan’ın ismi çıktı ve böylelikle Menemen Belediyesinin yönetimi CHP’den Ak Partiye geçti.

Kura çekiminde bu defa siyah renkli torba kullanıldı. Adayların isimleri A4 kağıdına yazılarak torbanın içine atıldı. Vali Yardımcısı Hulusi Doğan gömleğinin kollarını sıvayarak torbadan bir kağıt seçti. Kuradan Aydın Pehlivan'ın adı çıktı ve böylece Menemen Belediyesi yönetimi CHP'den AKP'ye geçti.

MENEMEN BELEDİYESİ’NDE NE OLMUŞTU?

serdar-aksoy.jpg

Menemen Belediyesi’nde ne olmuştu? 18 Kasım 2020 tarihinde kesin ihraç istemiyle CHP Disiplin Kurulu’na sevk edilen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, iki gün sonra partisinden istifa etti. 23 Kasım tarihinde Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla düzenlenen bir operasyonla Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy zimmet ve irtikap suçlanarak tutuklandı. Tutuklanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy İçişleri Bakanlığı tarafından da görevinden uzaklaştırıldı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.