“Maşallah Adnan” Davasında Karar Günü

“Maşallah Adnan” Davasında Karar Günü

“Maşallah Adnan” davasında karar günü! Adnan Oktar ve 236 sanığın yargılanmasının sürdüğü davada karar bugün açıklanıyor.

“Maşallah Adnan” davasında karar günü!

Adnan Oktar ve 236 sanığın yargılanmasının sürdüğü davada karar bugün açıklanıyor.

Adnan Oktar ve ekibinin yargılanmasında bugün karar günü. 78 kişinin tutuklu olduğu toplamda 236 sanığın yargılanmasında bugün karar açıklanacak.

Adnan Oktar ve örgütü 236 sanığın yargılanması İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülüyordu. Silivri Ceza İnfaz Kurumları karşısındaki salonda görülecek davada bugün karar açıklanacak.

29 Aralık 2020’de görülen son duruşmada mahkeme heyeti davaya ilişkin kararını 11 Ocak Pazartesi günü saat 12.00’de açıklamak için duruşmayı ertelemişti.

adnan-oktar.jpg

ADNAN OKTAR’DA ORADA OLACAK

Adnan Oktar’da orada olacak! 17 Eylül 2019’da ilk duruşmanın görüldüğü davanın ardından yüzlerce duruşma görüldü. Bugün gerçekleşecek olan duruşmada da Adnan Oktar’ın hazır bulunması bekleniyor.

Cumhuriyet Savcılığı Adnan Oktar ve örgütüne yönelik hazırladığı esas hakkındaki mütalaasını, davanın görüldüğü İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ne celse arasında sunmuştu.

Savcılığın Adnan Oktar ve 236 sanığın yargılandığı davada hazırladığı mütalaada Örgüt lideri Adnan Oktar üzerine atılı birçok suç dosyaya işlendi.

150 YILDAN 1365 YILA KADAR HAPİS!

oktar.jpg

150 yıldan 1365 yıla kadar hapis! Savcı’nın Adnan Oktar hakkındaki mütalaasında Adnan Oktar’ın 20 kişiye karşı birden fazla kişiyle birlikte ve silah tehdidiyle cinsel saldırı, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, 7 kişiye karşı birden fazla kişiyle birlikte cebir ve tehditle çocuğun cinsel istismarı, 15 kişiye karşı örgüt amaç ve faaliyetleri doğrultusunda kişisel verilerin kaydedilmesi, suç örgütlerinin oluşturdukları korkutucu güçten yararlanılarak silahla tehdide azmettirme, 2 kişiye karşı "kendisini savunmayacak durumda birine karşı silahla cebir ve şiddet kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, 7 kişiye karşı örgütün korkutucu gücünden yararlanarak eğitim ve öğrenim hakkının engellenmesi, 2 kişiye karşı eziyet, siyasal ve askeri casusluk suçuna teşebbüs, 5 kişiye karşı "kişisel verilerin kaydedilmesi, resmi belgeyi bozmak, yok etmek veya gizlemek, nitelikli dolandırıcılık, özel belgede sahtecilik ve kaçakçılık, 12 kişiye karşı cebir ve şiddet kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından 150 yıldan 1365 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Adnan Oktar davasında kendisi ile birlikte yargılanan örgüt üyesi 236 sanığın 78’i tutuklu olarak yargılanıyordu…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.