Mart Ayında Koronavirüs Tedbirleri Esnetiliyor!

Mart Ayında Koronavirüs Tedbirleri Esnetiliyor!

Kabine toplantısı sonrası açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme sürecine yönelik müjdeyi verdi. Mart ayında normalleşme başlıyor!

Mart ayında koronavirüs tedbirlerinin esnetileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, basın açıklama yaptı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, basın açıklamasında normalleşme süreci hakkında konuştu. Erdoğan, "Mart ayı itibariyle normalleşme süreci başlayacak. Çünkü vaka sayılarına göre hareket edeceğiz. İl bazında tedbirler almaya yöneleceğiz. Özellikle belirtmek istiyorum ki bazı illerde vaka sayısı ciddi oranda düştü."

"Kısıtlamalar kademeli olarak, il bazında kalkacak. Türkiye, salgın döneminde pek çok alanda mücadele verdi. Bundan dolayı birtakım kısıtlamalara yöneldi. Alınan kısıtlamalar sonucu vaka sayısının önüne geçmek amaçlandı. Mücadelemiz bitmiş değil. Salgın hala ülkemizde. Bunun önüne geçmek için rehaveti elden bırakmayalım. Uzun süredir devam eden kısıtlamaları esnetme kararı aldık. Fakat bir süre beklemek gerekiyor." dedi. 

Koronavirüs vaka sayılarının 6-7 bandına inmesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklama yaptı. Bunun yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mart ayında normalleşmeye gidileceğini açıkladı. Mart aynın başında Türkiye'nin normalleşme sürecine gideceğini söyleyerek, "vaka sayısına göre normalleşmeye gideceğiz. Fakat illerde bulunan Sağlık Bakanlığı ile sürekli irtibat halinde olunacak. Vaka sayılarının artması durumunda önlemler tekrar gündeme gelecek. Alınan karar neticesinde Mart ayının başında normalleşme sürecine gidiyoruz."

"Bu süreçte bir planlamayı devreye koyduk. Bunun sonucunda illeri 4'e ayırdık. Alınan karar neticesinde illerimizi vaka sayısı düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandırdık." diyerek buna göre normalleşme sürecine gidileceğini aktardı. 

erdogan-aciklama.jpg

Kafe ve Restoranlara da Kademeli Normalleşme Geliyor!

Yapılan kabine toplantısı sonrası açıklamada bulunan Erdoğan, müjdeyi verdi. Herkesin beklediği normalleşme sürecine değinerek Mart ayının başında yeni normale gidileceğini açıkladı. Öte yandan kafe ve restoranlara yönelikte açıklamada bulundu. 

Uzun süredir kapalı olan kafe ve restoranların yakın zamanda açılacağını söyleyen Erdoğan, bu süreçte esnafın yanında olduklarını bildirdi. Kademeli olarak normalleşme süreci için az bir zamanın kaldığını belirtti. Öte yandan sokağa çıkma kısıtlamasına da değinerek, o alanda da esneme sağlanacağını belirtti. 

Kafe ve restoranlara yönelikte açıklamada bulunan Erdoğan, yakın zamanda esnafın işine kavuşacağını söyledi. Normalleşme ile birlikte kafe ve restoran gibi işletmelerin açılacağını da ifade etti. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.