Maraşlı Dizisinde Dikkat Çeken Psikolojik Sahne! Hurdacı, Maraşlı'nın Babası mı?

Maraşlı Dizisinde Dikkat Çeken Psikolojik Sahne! Hurdacı, Maraşlı'nın Babası mı?

Atv ekranlarının sevilen dizileri arasında yerini alan Maraşlı dizisi, bu akşam yeni bölümüyle birlikte izleyici karşısında yerini alacak. Peki dizinin yeni bölümünde izleyicileri neler bekliyor? Maraşlı dizisinde ne olacak?

Maraşlı dizisi, 12 Temmuz Pazartesi akşamı 26. bölümü ile birlikte izleyicilerine veda edecek. Dizinin finaline bu akşam yayınlanacak olan bölüm sonrasında 3 bölüm kalacak. Peki dizinin yeni bölümünde izleyenleri neler beklemekte? İşte ayrıntılar...

Maraşlı Dizisinde Neler Oluyor?

Başrollerinde Alina Boz ve Burak Deniz'in yerlerini aldıkları dizinin yeni bölümünde, Maraşlı'nın arabada dinlediği şarkılara, Zeliş'in "baba sen böyle şeyler dinlemezsin" demiştir. Belki de Mehmet'in değişip, bu şarkıları gerçekten sevdiği, sahiden 'Maraşlı' olduğu için midir? Yol boşken, trafikte önüne bir geyiğin çıktığını görmesi, bir kâbus gibi değil de, gündüz gözü ile görülen bu hayaller, Maraşlı'nın iyice delirmeye yakın olduğunun da bir göstergesidir.

Maraşlı'nın; Mehmet İnce ve Maraşlı arasında seçim yapmaya çalıştığı sahnede, Maraşlı'nın girdiği odanın kapısında, kurgusal olarak tasarladıkları, komada kaldığı gün sayısı 46-49 yazmaktadır. Odanın camında ise, iki el kavuşmaya çalışır. Bu eller tıpkı Celal'in, sürekli rüyalarında gördüğü, o geyiğin boynuzlarını andıran iki eldir. Bu iki el Mahur ile Celal'in eli midir?

Odadaki masanın üstünde geyiğin boynuzları durur. Kitabın kapağında ise sadece tel el vardır. Bu bir ayrılık işareti midir? Odada bir ayna bulunur. Kendisini, 'Maraşlı' lakaplı Celâl Kün gibi hisseden Mehmet İnce, önce silahı çenesine dayayıp, intihar etmek ister. Sonra, aynada gördüğü gerçek kimliği Mehmet İnce'ye ateş ettiğinde, aynadaki aksinden kanlar akar. Gerçek kimliğini öldürdüğüne dair bir metafor vardır.

Beynindeki düşünceleri susturamadığı için, kafasına sıktığını göstermesi, aynadaki aksine ateş ettiğinde, bu defa kurgu olan Maraşlı görüntüsünün de aynanın kırılması ile parçalara ayrılması, başka bir metafordur. Yani gerçek kimliği öldürmek istemesi ile birlikte, kurgu kimliğini de parçalamış olur.

Celâl Mehmet'i öldürür ama, Mehmet de Celâl'i bölüp parçalara ayırır. Aslında buradan, Mehmet için işlerin, hiç de iyiye gitmediği anlaşılır. Mehmet "dışarı çıkmak istiyorum" diye bağırsa da, Maraşlı'nın onu çıkarmak gibi bir niyeti yoktur. O nedenle sürekli gerçek kimliğini öldürür. Yani baskılar. Mehmet İnce'nin babası ortaya çıktığında ise, bu gerçek kimlik, fazla içerde kalamayacak gibi görünmektedir.

Hurdacı, Maraşlı'nın Babası mı?

Mehmet İnce'nin, Necati'den Hurdacı'nın adresini öğrenmiş, gittiği Dost Kıraathanesi'nin kapalı olduğunu görmüş ve çocukluğunu hatırlamıştır. O flashbackte, öldürülürken gördüğü adam kimdir? Bu kişi Hurdacı ile karşılıklı oynadığı kumarda kaybedip, Hurdacı'ya sataştığı için, Hurdacı tarafından döverek öldürülmüştür.

Maraşlı da buna şahit olmuştur. Maraşlı, bu bölümün sonunda, neden Hurdacı'ya "baba" demektedir? Maraşlı'nın, Hurdacı'nın yüzünü gördüğü sıradaki, şaşkınlığın ve gözlerindeki korkunun nedeni ise, yeni bölümde belli olacak.

Maraşlı 23. bölümde, babası yüzünden trajik bir çocukluk geçiren Maraşlı'nın geçmişindeki sırlar, Hurdacı'nın gerçek kimliği ve Mehmet'in hayatındaki rolü ortaya çıkacak.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.