Leyla Aydemir Davasından Büyük Şok! Ağırlaştırılmış Müebbet Cezası Alan Amca Yusuf Aydemir Tahliye Edildi!

Leyla Aydemir Davasından Büyük Şok! Ağırlaştırılmış Müebbet Cezası Alan Amca Yusuf Aydemir Tahliye Edildi!

Leyla Aydemir davasından büyük şok! Ağırlaştırılmış müebbet cezası alan amca Yusuf Aydemir tahliye edildi! Yapılan itirazlar kabul edilmedi!

Leyla Aydemir davasından büyük şok! Ağırlaştırılmış müebbet cezası alan amca Yusuf Aydemir tahliye edildi! 

Leyla Aydemir davasında şok edici gelişme yaşandı!

leyla-aydemir-davasi.jpg

Amca Yusuf Aydemir, kasten öldürme suçundan tutuklanmıştı. Yusuf Aydemir’e tahliye kararı verildi. Erzurum'dan tahliye kararına yapılan itiraz ise reddedildi.

Şükran Aydemir ve Nihat Aydemir çiftinin 7 çocuğundan altıncısı olan Leyla Aydemir, Ağrı'da Bezirhane köyünde 15 Haziran 2018 tarihinde kayboldu.

Minik Leyla'nın bulunması için geniş çaplı çalışmalar başlatıldı. Bu çalışmalar sonucunda, 18 gün sonra köyün 3 kilometre uzaklığında minik Leyla’nın cansız bedenine ulaşıldı.

leyla-aydemir-davasi-002.jpg

Konuyla alakalı soruşturmanın başlaması üzerine 7 sanık hakkında dava açıldı.

İTİRAZLAR İŞE YARAMADI!

İtirazlar işe yaramadı! Ağrı Birinci Ağır Ceza Mahkemesi kararınca amca Yusuf Aydemir, çocuğa karşı cebir ve hile ile kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 4 yıl hapis cezası, kasten çocuğu öldürme suçundan ise ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı.

Leyla Aydemir’i öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan amca Yusuf Aydemir’in, tahliyesine karar verildi.

leyla-aydemir-davasi-003.jpg

Bu karara Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi birinci Ceza Dairesi itiraz etti.

Sanık Yusuf Aydemir’in, tahliyesine karar veren mahkeme, gerçek faillerin tespiti hususunda gereği yapılması için Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildiride bulunulması kararının verilerek, sanığın beraat etmesine yönelik karar aldı.

MAHKUMİYETİNE YETECEK KADAR DELİL MEVCUT

Mahkumiyetine yetecek kadar delil mevcut. Leyla Aydemir’in amcasının tahliye kararına Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığı itiraz etti.

İtiraz dilekçesi neticesinde sanık Yusuf Aydemir ile Leyla'nın babası arasında husumet olduğunu, bunun neticesinde maktulün son olarak amca Yusuf Aydemir ile görüldüğünü ve akabinde öldürüldüğünü ileri sürdü. 

Başsavcılığı'nın verdiği itiraz dilekçesinde sanık Yusuf Aydemir’in evden çıktığı esnada maktulü kaçırarak sakladığını, öldürdükten sonra cesedi serin bir alanda beklettiğini, köyde her şeyin normale dönmesinin ardından cesedi dereden aşağıya attığını iddia etti.

leyla-aydemir-davasi-004.jpg

Suçlamaların sanık tarafından kabul edilmemiş olması dahilinde, maktulün babası ile önceden husumetli olduklarını dile getirdi.

Leyla'nın kaybolduğu sırada amcanın şüpheli davrandığını ve aile içinde Leyla'nın bulunmasını önlemeye yönelik hareketler olduğunu, tüm bunların göz önünde bulundurularak sanığın suçu işlediğine dair mahkumiyetine yetecek kadar delilin bulunduğunu aksetti.

Dilekçenin sonuç bölümünde ise sanığın mahkumiyetine yetecek kadar delillerin olduğu gerekçesiyle, tahliye kararının kaldırılması gerektiği söylendi.

SANIK TAHLİYE EDİLDİ; ELİMİZDE DELİL YA DA GÖRGÜ TANIĞI YOK!

Sanık tahliye edildi; elimizde delil ve görgü tanığı yok! Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu tarafından düzenlenen raporda ise; maktulün kafa ve göğüs boşluğuna bir yaralanma olmadığı, kafa içinde kanamanın ve iç organ, büyük damar yaralanmasının görülmediği, İskelet sisteminin sağlam olduğu genital bölgede vajen ve anüs çevresinde değişimlerin tanımlanmadığı açıklanmış.

leyla-aydemir-davasi-005.jpg

Çocuğun ölüm sebebi ve mekanizmasının bilinmediği belirtildi.

Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Birinci Ceza dairesinin tutuklu sanık Yusuf Özdemir'in, suçu işlediğine dair kesin delil elde edilemediği için sanığın tahliyesine karar verildi.

Maktulün sanık tarafından öldürüldüğüne ilişkin herhangi bir görgü tanığının olmadığı gerekçesiyle itiraz reddedildi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.