Koronavirüs, Hayatımızın Bir Parçası mı Olacak? Bilim İnsanı Açıklıyor…

Koronavirüs, Hayatımızın Bir Parçası mı Olacak? Bilim İnsanı Açıklıyor…

Koronavirüs, hayatımızın bir parçası mı olacak? Bilim insanı açıklıyor… Dünya, koronavirüs ile yaşamaya devam mı edecek? İşte haberin detayları...

Koronavirüs hayatımızın bir parçası mı olacak? Bilim insanı açıklıyor…

Virolog Deenan Pillay, koronavirüse yönelik açıklamada bulunarak, salgının tamamen yok olmayacağını söyledi.

bilim-insani-koronavirusu-degerlendiriyor.jpg

Bilim insanı Virolog Deenan Pillay, salgın hakkında bakın neler söylüyor…

Virolog Deenan Pillay, Birleşik Krallık'ın en önemli bilim insanlarından biri.

Bilim insanı Virolog Deenan Pillay, salgın hakkında düşüncelerini söyleyerek, koronavirüsün tamamen ortadan yok olmayacağını dile getirdi.

Sözlerini sürdüren Birleşik Krallık'ın en önemli bilim insanı Virolog Deenan Pillay, salgının son bulmayacağını, bundan dolayı insanların her sene düzenli olarak aşı vurulacağını ifade etti.

1 KİŞİNİN BİLE AŞILANMAMASI DÜNYA İÇİN TEHDİT OLABİLİR

1 kişinin bile aşılanmaması dünya için tehdit olabilir diyen Olağanüstü Hal Bilimsel Danışma Grubu'nun eski üyelerinden ve Birleşik Krallık'ın bilimsel danışma kurullarından olan Profesör Virolog Deenan Pillay, herkesin aşılanması gerektiğini, dünyada aşılanmayan birinin bile kalmaması gerektiğine vurgu yaparak, aşılamanın aksatıldığı taktirde salgının kaybolmayacağını belirtti.

Bunun dışında sürü bağışıklığının olmayacağını, tek kurtuluş yolunun aşı olduğunu vurguluyor.

bilim-insani-koronavirusu-degerlendiriyor-001.jpg

Koronavirüse karşı geliştirilen aşıların, asemptomatik hasta olmaktan ne kadar koruduğunun net olarak ortaya koyulmadığını, bundan dolayı başkalarını enfekte etmeyi nasıl ve ne ölçüde engellediğinin bilinmediğini aktardı.

Yapılan araştırmalar kapsamında bilim insanı Pillay, koronavirüsün insanları ilk enfeksiyondan bir, iki yıl sonra tekrar enfekte edildiğini ve salgının son bulmayacağını söylüyor.

SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞINA İNANMIYORUM, AŞILAMA ŞART

Sürü bağışıklığına inanmıyorum, aşılama şart diyen bilim insanı Pillay sözlerine şöyle devam ediyor; Koronavirüsün yok olmayacağını, her sene düzenli olarak insanlara aşı yapılacağını ve sürü bağışıklığı sisteminin işe yaramayacağını açıkladı.

bilim-insani-koronavirusu-degerlendiriyor-002.jpg

Dünya Sağlık Örgütü’nün koronavirüse karşı yaptığı açıklamayı hatırlatan, Birleşik Krallık'ın bilim insanı Virolog Deenan Pillay, Bulaşıcı Hastalıklar İçin Stratejik ve Teknik Danışma Grubu Başkanı Profesör David Heymann’ın, koronavirüsün, endemik olabileceğini söylediğini dile getirdi.

Sözlerini sürdüren Virolog Deenan Pillay, virüsü etkisiz hale getirebilecek bir silahın olduğunu, aşılama çalışmalarının insanları virüsten koruyacağını bildirdi.

Dünya Sağlık Örgütü Acil Durum Programı Başkanı Dr. Mike Ryan da salgın hakkında açıklama yaparak, virüsün endemik olacağını ve aşılama çalışması neticesinde virüsün etkisinin düşeceğini ifade etti.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.