Kısıtlamalar Ne Zaman Gevşetilecek? Vatandaş O Tarihi Bekliyor… İşte Detaylar…!

Kısıtlamalar Ne Zaman Gevşetilecek? Vatandaş O Tarihi Bekliyor… İşte Detaylar…!

Kısıtlamalar ne zaman gevşetilecek? Vatandaş o tarihi bekliyor… İşte detaylar…! Türkiye normale mi dönecek? Tedbirler ne zaman gevşetilecek?

Kısıtlamalar ne zaman gevşetilecek? Vatandaş o tarihi bekliyor… İşte detaylar…! 

Vaka sayılarının kontrol altına alınmasıyla birlikte kısıtlamaların gevşetilmesi için Mart ayı bekleniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kısıtlamaların kademeli olarak ortadan kalkacağını açıklamasının ardından vatandaş sokağa çıkma yasağının ne zaman kalkacağını merak eder durumda.

Yapılan araştırmalar kapsamında hafta içi 21.00 olan sokağa çıkma saati, Mart ayının ikinci yarısı itibariyle 23.00’a çekilebilir.

turkiye-normallesmeye-mi-donuyor.jpg

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ise gündüz kaldırılabilir. Lokantalar ve okullarda belli kurallar çerçevesinde açılabilir.

Türkiye'de koronavirüs vaka sayısının 30 binden 5 bine gerilemesinin ardından vatandaş, tedbirlerin gevşetileceği günü bekliyor.

Yapılan araştırmalar neticesinde sağlık çalışanlarının aşılamasının ardından, Türkiye'ye yeni getirilecek aşılara ilişkin planlamalar sürüyor. Devam eden aşılamanın 1 hafta ya da 10 gün sonra tamamlanacağı bildirildi.

Yeni aşıların Türkiye'ye gelmesi ve inceleme aşaması ile birlikte Şubat ayının ikinci yarısından itibaren aşılama yapılacağı bildirildi.

TÜRKİYE NORMALLEŞMEYE Mİ GİDİYOR?

Türkiye normalleşmeye mi gidiyor? Aşılar hakkında açıklama yapan yetkililer, aşının bireysel koruma dışında dışarıya yaydığı virüs yükünü de azalttığını, bulaşıcılık riskinin düştüğünü ifade ediyor.

Buna göre Mart ayının ikinci yarısında tedbirlerin gevşetileceği, virüsün sonbahara doğru da kış gribine döneceği söyleniyor. Haziran ayında ise yerli aşı devreye girecek.

 Son 2 ay içerisinde ise alınan önlemler neticesinde vaka sayılarında yüzde 60 oranında düşüş olduğu açıklandı. Vaka sayılarında ki düşmenin ardından vatandaş tedbirlerin gevşetilip gevşetilemeyeceğini merak eder durumda.

turkiye-normallesmeye-mi-donuyor-001.jpg

Vaka sayılarının düşüş yaşanması ile birlikte sokağa çıkma yasağına ilişkin saatlerin gevşetileceği, hafta sonu ise sokağa çıkma kısıtlamalarının gündüz için kaldırılacağı konuşuluyor.

Hafta içi kısıtlama saatleri ise saat 21.00'dan 23.00'a çekileceği söyleniyor. Bunun dışında hastanelerde normal hastaların kabul edilebileceği, ertelenen tedavi ve ameliyatlara tekrar başlayacağını ifade edildi.

Mart ayından itibaren okullar yüz yüze eğitime geçebilir. Kafelerin ve lokantaların ise belli kurallar çerçevesinde açılacak konuşuluyor.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.