Kilosu 300 Liraya Kadar Çıktı! Koronavirüs Döneminde Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İsteyen Soluğu Aktarlarda Aldı… İşte O Bitki…!

Kilosu 300 Liraya Kadar Çıktı! Koronavirüs Döneminde Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İsteyen Soluğu Aktarlarda Aldı… İşte O Bitki…!

Kilosu 300 liraya kadar çıktı! Koronavirüs döneminde bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen soluğu aktarlarda aldı… İşte o bitki…!

Kilosu 300 liraya kadar çıktı! Koronavirüs döneminde bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen soluğu aktarlarda aldı… İşte o bitki…!

Koronavirüs neticesi ile birlikte bitki çaylarına olan ilgi de arttı. Bitki çayları vatandaşlar tarafından çok tercih edilen bir ürün haline geldi. Vücut direncini artırmak isteyenler ise o bitkiye yöneldi. İşte merak edilen her şey haberin devamında…

Vatandaşın bitki çaylarına yönelmesi ile ebegümecinin kilosu 300 liraya kadar çıktı. Vücut direncini artırmak isteyen kişi ise bitki çaylarına yöneldi.

ebegumeci-fiyati-artti.jpg

Bu dönemde ebegümecini olan ilgi de arttı. Koronavirüs döneminde ebegümecinin kilosu aktarlarda 300 kadar liraya kadar çıktı.

Konuya yönelik açıklamada bulunan aktar Koray Özkılıç, ebegümecinin bitki çaylarına atıldığını, salgın neticesi ile çok kişinin tercih ettiğini, salgından korunmak için bağışıklık sistemini ve vücut savunmasına yüksek tutulması gerektiğini, bunun dışında vücudun antioksidan özelliğinin yüksek olması gerektiğini dile getirdi.

Ebegümecinin ise vücudun gerek duyduğu birçok gereksinimi karşıladığı, vücudu dirençte tuttuğu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği söyleniyor.

TÜRKİYE, EDEMİK BİTKİ ÜRÜNLERİ AÇISINDAN AVRUPA’DA BİRİNCİ SIRADA YER ALIYOR!

Türkiye endemik bitki ürünleri açısından Avrupa’da birinci sırada yer alıyor! Bitki türlerinde çeşitliliğin fazla olduğu Türkiye, ilk sırada yerini almış durumda.

Ebegümeci bitkisinin ise birçok hastalığa çare olduğu da biliniyor. Vatandaşlar, bağışıklık sistemini güçlü tutmak için bitkilere yönelmiş durumda

Ebegümeci Akdeniz ve Ege yöresine ait bir bitkidir ve orada yetişir. Kaynatmadan çay gibi demlenip tüketilebilir. Ebegümecinden çay dışında yemek yapanlar da var.

ebegumeci-fiyati-artti-001.jpg

Açıklamalarını sürdüren Özkılıç endemik bitki türlerinin, üretim açısından Avrupa'da Türkiye'nin ilk sırada yer aldığını söylüyor.

Ebegümeci dışında kekik yağı satışlarının da nu dönemde artış gösterdiğini, fakat saf kekik yağının kullanılması gerektiğine dikkat çekti.

Özkılıç, endemik bitki üretimi bakımından Avrupa'da, Türkiye'nin ilk sırada yer aldığını, Türkiye'nin bu konuda çok önde olduğunu, diğer ülkelerden farklı olarak dört mevsim yaşadığını ve her türlü bitkisel ürünün bulunduğunu aksetti.

Türkiye’de bulunan endemik bitkileri işleyerek satmak yerine, hammadde olarak verildiğini ve bunun önüne geçilmesi gerektiğini dile getirdi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.