Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan Düşmanlığı Bitmiyor!

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan Düşmanlığı Bitmiyor!

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan düşmanlığı bir kez daha ortaya çıktı. Yapılan suçlamalara Bakan Süleyman Soylu'dan yanıt gecikmedi.

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan düşmanlığı devam ederken Bakan Süleyman Soylu açıklama yaptı. Geçtiğimiz günler Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında yaptığı açıklama büyük tepki topladı. Bundan dolayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuya yönelik açıklama yaptı. 

Kılıçdaroğlu ile görüşme yaptığını söyleyen Bakan Soylu, Cumhurbaşkanına yapılan yakıştırmanın normal bir şey olmadığını belitti. Kılıçdaroğlu'nun böyle bir yaklaşımda bulunmasını PKK'yı aklamak olarak yorumladı. 

107. Dönem Kaymakamlık Kursu Açılış Programı'na katılan Bakan Soylu, Gara olayı ile alakalı açıklama yaptı. Bunun dışında Kemal Kılıçdaroğlu'nu konuyla alakalı bilgilendirdiklerini açıkladı. Kılıçdaroğlu'na tepkiler sürerken Bakan Soylu, bu çıkışın yersiz olduğunu aktardı. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun PKK'yı aklamak için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı suçlamasının ardından Bakan Soylu, bu tavrı eleştirdi. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı ile nasıl konuşulacağının bilinmediğini söyleyen Soylu, bu tavrı PKK'yı aklamak olarak yorumladı. 

'13 Sivilin Katili Hain Terör Örgütü PKK'dır!'

Gara'da 13 sivilin şehit olmasına değinen Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu'nun PKK'ya tepki göstermediğini aksetti. Çünkü bu sivillerin ölüm nedeni olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı gösterdiğini dile getirdi.

Sözlerini sürdüren Bakan Soylu, '13 sivilin katili hain terör örgütü PKK'dır! Fakat CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu olayı biraz yalnış anlamış ki ülkesinin Cumhurbaşkanını suçluyor. Oysaki kendileri ile toplantı gerçekleştirdik. Olayı hiç anlatmamışız gibi olayı siyasi mesele haline getirdi.' dedi.

kilicdaroglu-aciklama.jpg

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan düşmanlığı sonucu söylediği suçlamalar tepki çekti. Bakan Soylu, Gara'da şehit olan vatan evlatlarının sorumlusu olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gösterilmesini açıkça kınadı. Bunun kabul edilebilir bir şey olmadığını söyledi. Bunun dışında şehitlerin siyasi malzeme haline getirildiğini aksetti. 

'Amaç PKK'nın Yükünü Hafifletmek!'

Açıklamalarını sürdüren Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu'nun bu yükü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üzerine attığını, hadsizce bir söylem olduğunu ifade etti. Öte yandan Bakan Soylu, 'tek amaç PKK'nın bütün yükünü omuzlarından alıp hafifletmek. Bu başka bir şey değil. Bir ülkenin Cumhurbaşkanına bu söylenemez. Böyle alçakça bir yakıştırma söz konusu dahi olamaz. PKK'ya karşı birlik olunması lazımken bu tür suçlamalara üzülüyorum. Hakikaten yazık.' dedi.

Yapılanların açıkça görmezden gelindiğini, katillerin belli olduğunu ve bunun hesabının sorulacağını aksetti. Terör örgütü PKK'nın tamamen silinene kadar bu mücadelenin bitmeyeceğini açıkladı. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.