Kastamonu'da Gökçedere ve Demirciler Deresi Islahına Başlanıyor

Kastamonu'da Gökçedere ve Demirciler Deresi Islahına Başlanıyor

Kastamonu'da Gökçedere ve Demirciler Deresi ıslahına başlanıyor. İhale önümüzdeki günlerde 28 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşecek.

Kastamonu'da Gökçedere ve Demirciler Deresi ıslahına başlanıyor. İhale önümüzdeki günlerde 28 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıllarda sel taşkını nedeniyle büyük hasara yol açan ve can kaybına neden olan Hasankadı Beldesi Gökçedere ve Demirciler derelerinin taşkın koruma yapım ihalesi DSİ 23. Bölge Müdürlüğünce 28 Ocak 2021 tarihinde Kastamonu'da gerçekleştirilecek.

İhale kapsamında Gökçedere'de 370 m istifli taş tahkimat. 240 metre betonarme U kanal, 640 m kargir duvar, 640 m taban betonu, 1 tersip bendi ve korkuluk, Demirciler Deresinde 360 m istifli taş tahkimat, 1000 m kargir duvar, 1000 m taban betonu, 1 tersip bendi ve korkuluk inşa edilecek.

yilmaz-tunc.jpg

AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ DUYURDU

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç duyurdu. Ankara'dan giden Yılmaz Tunç, Hasankadı Gökçedere ve Demirciler Deresi Taşkın Koruma Yapımı ihalesinin 28 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirileceğini duyurdu.

Milletvekili Tunç yaptığı açıklamada geçtiğimiz yıllarda sel taşkını nedeniyle büyük hasara yol açan ve can kaybına neden olan Hasankadı Beldesi Gökçedere ve Demirciler derelerinin taşkın koruma yapım ihalesinin DSİ 23 Bölge Müdürlüğünce 28 Ocak 2021 tarihinde Kastamonu'da gerçekleştirileceğini ifade etti.

İHALEDE NELER VAR?

İhalede neler var? Yapılacak olan ihale kapsamında Gökçedere'de 371 metre istifli taş tahkimat. 241 metre betonarme U kanal, 640 metre kargir duvar, 640 metre taban betonu. 1 tersip bendi ve korkuluk. Demirciler Deresinde 360 m istifli taş tahkimat. 1000 m kargir duvar, 1000 m taban betonu. 1 tersip bendi ve korkuluk inşa edilecek. 

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.