Kartal Belediye İşçileri Eylemde… CHP’nin, Kendilerini Bin 900 Liraya Gece Gündüz Demeden Çalıştırdığını Açıkladı…

Kartal Belediye İşçileri Eylemde… CHP’nin, Kendilerini Bin 900 Liraya Gece Gündüz Demeden Çalıştırdığını Açıkladı…

Kartal Belediye İşçileri eylemde… CHP’nin, kendilerini bin 900 liraya gece gündüz demeden çalıştırdığını açıkladı… İşte haberin detayları...

Kartal Belediye İşçileri eylemde… CHP’nin, kendilerini bin 900 liraya gece gündüz demeden çalıştırdığını açıkladı… İşte haberin detayları... 

İstanbul'da CHP'li Kartal Belediyesi işçileri, Toplu İş Sözleşmesi’ne yönelik süreçle ilgili belediye binasının önünde eylem yaptı. İşçiler bu eylemde bin 900 liraya çalıştıklarını söyledi. İşte tüm detaylar…

chp-iscileri-bin-900-liraya-calistiriyor-001.jpg

Asgari ücretin açıklanmasından önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu ücretin 3 bin100 lira olması için teklifte bulunduklarını fakat asgari ücretin teklifte bulunulan tutardan daha az olması yönünde karar verildiğini, bundan dolayı Belediye Başkanlarına talimat verdiğini söylemişti.

chp-iscileri-bin-900-liraya-calistiriyor.webp

Fakat Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamaları yapmasının ardından Kartal Belediye işçileri eylemde bulunarak bin 900 liraya çalıştıklarını söyledi. Böylece Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylediği asgari ücret politikasının, CHP'li belediyelerde uygulanmadığı ortaya çıktı.

ASGARİ ÜCRETİN BİLE ALTINDA ÇALIŞIYORLAR! İŞÇİLER HAKLARINI İSTİYOR

Asgari ücretin bile altında çalışıyorlar! İşçiler haklarını istiyor. Kartal Belediye İşçileri, bin 900 liraya çalıştıklarını söyleyerek, asgari ücretin bile altında aldıklarını 3 bin 100 lira maaş almadıklarını bildirdi.

Tıkanan toplu iş sözleşmesi ile ilgili eylem yapan Kartal Belediye İşçileri, bin 900 liraya çalıştıklarını dile getirdi. Eyleme Kadıköy Belediye İşçileri ve Maltepe Belediye İşçileri de katıldı.

chp-iscileri-bin-900-liraya-calistiriyor-002.jpg

Genel İş Sendikası 1 Nol’u Şube Başkanı Ahmet Arıkan konuya yönelik açıklama yaparak, sefalet zammına mahkûm olan işçilerin kaybedecek hiçbir şeylerinin olmadığına değindi.

Konuşmasına devam eden Ahmet Arıkan, Toplu İş Sözleşmesi sürecinin 7 ay sürdüğünü, belediyenin hiçbir teklifte bulunmadığını, teknik ve idari süreçte 20 maddenin kabul edildiğini ve parasal olarak hiçbir maddenin kabul edilmediğini dile getirdi.

İNSAN GİBİ YAŞAYABİLECEKLERİ BİR ÜCRET İSTİYORLAR!

İnsan gibi yaşayabilecekleri bir ücret istiyorlar! Kartal Belediye İşçileri, insanca yaşanacak bir ücret istediklerini söyledi. CHP Belediyesi'nin personeli, bin 900 liraya çalıştırdığı ortaya çıktı.

Asgari ücretin altında çalıştıklarını ifade eden Kartal Belediye İşçileri, bu duruma yakın zamanda açıklık getirilmesi gerektiğini söyleyerek, herkes gibi adaletli bir ücret istediklerini, emeklerinin karşılığını almak istediklerini ve mücadelelerini sürdüreceklerini bildirdi.

chp-iscileri-bin-900-liraya-calistiriyor-003.jpg

İsyanlarını dile getiren işçiler, gece gündüz demeden salgın sürecinde yasaklarda dahi çalıştıklarını, haklarını almak istediklerini ve sonuna kadar mücadele edeceklerini bildirerek, bugünlük eylemlerini sonlandırdı.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.