Kanal İstanbul Aleyhindeki İBB Afişleri İncelemesi Tamamlandı

Kanal İstanbul Aleyhindeki İBB Afişleri İncelemesi Tamamlandı

Kanal İstanbul aleyhindeki İBB afişleri incelemesi tamamlandı! Kanal İstanbul aleyhindeki afişlerinden dolayı İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında başlattığı inceleme tamamlandı.

Kanal İstanbul aleyhindeki İBB afişleri incelemesi tamamlandı!

Kanal İstanbul aleyhindeki afişlerinden dolayı İçişleri Bakanlığı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında başlattığı inceleme tamamlandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kanal İstanbul aleyhinde afişler bastırıp yayınlayınca devreye İçişleri Bakanlığı girerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi hakkında inceleme başlatmıştı. Bugün tamamlanan inceleme kararına göre, belediyeye afişleri yapan şirketin parayı iade etmesi göz önünde bulundurularak kamu zararı oluşmaması gerekçesiyle soruşturulmaya gerek görülmedi.

kanal-istanbul-projesi.jpg

İçişleri Bakanlığının başlattığı incelemenin sonucuna göre hazırlanan raporda, bir belediye başkanına verilen “belediyenin hak ve menfaatlerini koruma” yetkisinin merkezi idare tarafından yapılan yatırımı karalama hakkı vermeyeceği belirtildi.

“EYLEM TEKRARLANMADI, SORUŞTURMAYA GEREK YOK”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlatılan afişlerin parasının iade edilmesi ve bu afişlerin yerlerinden toplatılması göz önünde bulundurularak, kamu zararının giderilmesi söz konusu olduğu için soruşturulmaya gerek duyulmadığı ifade edildi.

Hazırlanan rapor doğrultusunda İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi yöneticileriyle ilgili daha önceden yapılan şikayetlerinin işleme konulmaması yönünde karar alındı.

SÜLEYMAN SOYLU NE DEMİŞTİ?

icisleri-bakani.jpg

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya geçtiğimiz ay katıldığı bir TV programında Kanal İstanbul ve Ekrem İmamoğlu’nun tepkisi hatırlatılmış, incelemenin neden başlatıldığına dair soru sorulmuştu. Bakan Soylu, “herhangi bir belediye başkanının kendi bulunduğu alan için yapılan bir hizmeti ya da projeyi beğenmiyorsa eleştirebilir, bu konuya ilişkin önerilerini, değerlendirmelerini sunabilir. Fakat hiçbir belediye başkanı belediyenin kendi imkanlarıyla, şahsi olarak karşı durduğu bir projeyi karalamak için kaynak ayıramaz.” demişti.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.