Kaftancıoğlu’na Yargı Yolu!

Kaftancıoğlu’na Yargı Yolu!

Kaftancıoğlu’na yargı yolu! CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. 9 aydan 10,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Kaftancıoğlu’na yargı yolu!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. 9 aydan 10,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı “suç işlemeye tahrik, suçu ve suçluyu övmek” suçlamalarıyla düzenlenen iddianame kabul edildi.

9 AYDAN 10,5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

kaftancioglu.jpg

9 Aydan 10,5 yıla kadar hapis istemi! Canan Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Kuzguncuk’ta bulunan evinin izinsiz bir şekilde fotoğraflarının çekilmesi olayında CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ı azmettirme ve suçu, suçluyu övmek ile suç işlemeye tahrik suçlamalarıyla 9 aydan 10,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Canan Kaftancıoğlu 21 Mayıs’ta Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 9 aydan 10,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmaya başlayacak.

canan-fahrettin.jpg

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında hazırlanan iddianamede ise, Fahrettin Altun’un evinin izinsiz fotoğraflanması olayı ana konu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Koca’nın Kuzguncuk’ta bulunan evinin fotoğraflanması olayında CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ı Kaftancıoğlu’nun azmettirdiği iddia edildi. Suat Özçağdaş’ın da hakkında “özel hayatı ihlal etmek” suçundan geçtiğimiz haftalarda dava açılmıştı. Özçağdaş verdiği ifadesinde kendisine il başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun talimat verdiğini ve bu yüzden davaya konu olan eylemi gerçekleştirdiğini söylemişti.

TAKİPSİZLİK KARARI KALDIRILMIŞTI

Takipsizlik kararı kaldırılmıştı… Canan Kaftancıoğlu hakkında aynı suçlamayla ilgili daha önce takipsizlik kararı verilmiş, Canan Kaftancıoğlu’nun yapmış olduğu sosyal medya paylaşımları ifade özgürlüğü olarak değerlendirilmişti. Verilen takipsizlik kararında Canan Kaftancıoğlu’nun hakkında ifade edilen suçlardan unsur yokluğu, özel hayatın gizliliğini ihlali azmettirme suçundan ise delil yetersizliği olduğu bildirilmişti.

Takipsizlik kararının ardından Fahrettin Altun’un avukatları itirazda bulundu. Yapılan itiraz üzerine İstanbul Anadolu Adliyesi 8. Sulh Ceza Hakimliği’nce CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında “yargılama için yeterli delillerin bulunması nedeniyle özel hayat gizliliği ihlalinden suçunun olup olmadığı, bahse konu olan diğer suçlar hakkında bu suçları işleyip işlemediği konusunda takdir ve değerlendirme yetkili mahkeme tarafından yapılması gerekir.” Bu gerekçelerle İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği soruşturma dosyasını yeniden soruşturma savcılığına gönderilmesine karar verdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.