İzmit'te Tepkilere Neden Olan Baro Afişi Kaldırıldı!

İzmit'te Tepkilere Neden Olan Baro Afişi Kaldırıldı!

İzmit'te tepkilere neden olan baro afişi kaldırıldı. İzmit Belediyesinin baroya tahsis ettiği duvardaki baro afişi tepkiler üzerine kaldırıldı.

İzmit'te tepkilere neden olan baro afişi kaldırıldı. İzmit Belediyesinin baroya tahsis ettiği duvardaki baro afişi tepkiler üzerine kaldırıldı.

İzmit Belediyesi'nin, yıllık 85 bin lira bedel ile 3 yıllığına kiraladığı ve Kocaeli Barosu'na tahsis ettiği iş merkezinin duvarındaki afiş değiştirildi.

DEVASA BARO AFİŞİ KALDIRILDI

Özellikle belediye meclisinde AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin sert eleştiriler yöneltmesine sebep olan afişle ilgili geri adım atıldı. Duvarda kullanılan devasa baro afişi kaldırıldı. Yerine ise İzmit Belediyesi'nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaptığı Çınar Evler projesi ile ilgili afiş konuldu. 

izmit-kiptas-afis.png

İzmit Belediyesi'nin, yıllık 85 bin liraya 3 yıllığına kiralayarak ve Kocaeli Barosu'na tahsis ettiği iş merkezinin duvarındaki afiş, büyük tepki üzerine kaldırılmak zorunda kaldı. İzmit Belediyesi'nin, Körfez Mahallesi Ankara Karayolu Caddesi üzerindeki iş merkezinin duvarını kiralayıp Kocaeli Barosu'na tahsis etmesi büyük tepkilere sebep olmuştu.

BİNANIN DUVARI ŞİMDİ DE KİPTAŞ'IN

Özellikle Cumhur ittifakı'nın meclis üyeleri yaptıkları açıklamalarla konuyu kamuoyunun gündeminde tutuyorlardı. Gelen bu tepkilerin ardından İzmit Belediyesi geri adım attı. Binanın duvarı şimdi de KİPTAŞ'ın Arızlı'da yapacağı projenin afişi için ayrıldı.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun fotoğraflarının bulunduğu afiş boydan boya duvara asıldı. Proje tanıtım toplantısının ardından da bu afiş kaldırılıp yerine yeni afiş asıldı. Yeni afişte İmamoğlu ya da Hürriyet'in fotoğrafı yer almıyor. 

izmit-kiptas-afis-001.png

KOCAELİ BAROSU'NA VERİLMESİNE SERT SÖZLER

AK Partili meclis üyesi Hayrettin Ünlü ile MHP'li meclis üyeleri İlker Kazan ve Engin Duymaz, konuya daha önce gündeme getirmiş ve son belediye meclis toplantısında da eleştirilerini dile getirmişti. Konu hakkında belediyeden önemli bir bütçe gözden çıkarılarak kiralanan duvarın Kocaeli Barosu'na verilmesine sert sözlerle tepki gösterilmişti.

İlgili Haberler
Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.