İzmir'de Yunan Zırhlısı Agamemnon Tepkisi Büyüyor

İzmir'de Yunan Zırhlısı Agamemnon Tepkisi Büyüyor

İzmir'de Yunan Zırhlısı Agamemnon Tepkisi Büyüyor. İzmir'de pasaport iskelesine konulan, Agamemnon yüzen iskelesi tepkilere neden oldu. #YalanınızBatsın

İzmir'de Yunan Zırhlısı Agamemnon Tepkisi Büyüyor. 
İzmir'de pasaport iskelesine konulan, Agamemnon yüzen iskelesi tepkilere neden oldu. #YalanınızBatsın

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Pasaport iskelesinin tadilatı esnasında, Urla'dan yüzer iskele getirtti. Ekim ayından bu yana devam eden tadilat sırasında, İzmirlilerin dikkatini, yüzer iskelenin adı çekti. Yunan kralı Agamemnon adının verildiği yüzer iskele, tepkilerin odağı haline geldi.

TEPKİLER ÜZERİNE AÇIKLAMA

İzmir büyükşehir belediyesi, tepkiler üzerine açıklama yaptı. İskelenin 2017 yılında Ulaştırma Bakanlığı tarafından Urla'ya koyulduğu, isminin verilmesiyle kendilerinin ilgisi olmadığını öne sürdü.

İSTANBUL’U İŞGAL EDEN, MONDROS ANLAŞMASININ İMZALATILDIĞI İNGİLİZ ZIRHLISI

Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesinin açıklaması, tepki gösterenleri tatmin etmedi. Uzun yıllar MHP izmir Milletvekili olarak kent halkını TBMM'de temsil eden Ahmet Kenan Tanrıkulu "İzmir B.Belediyesi yine içini kusmuş; Pasaport İskelesi’ne Yunan Kralı Agamemnon adını vermiş. Düzelir diye biraz beklemiştim ama nafile.. Biliyorsunuz bu aynı zamanda Çanakkale’yi vuran, İstanbul’u işgal eden, Mondros anlaşmasının imzalatıldığı İngiliz zırhlısının da adıdır." paylaşımında bulundu.

agamemnon.jpg

İZMİR'E FAYDASI YOK

CHP'li Zeynep Altıok Akatlı da İzmir Büyükşehir Belediyesine sahip çıktı, "İzmir’de binlerce esnafın kepenk kapattığı, on binlerce insanın işsiz kaldığı, tarımın, turizmin, sanayinin bitme noktasına geldiği gerçeği ortadayken, "Agamemnon" gibi yapay tartışmalarla gündemi değiştiriyorlar. Efes'teki bir duvar taşı kadar bile İzmir'e faydası yok bunların!" paylaşımı yaptı.

ADINI İSE BALÇOVADAKİ AGAMEMNON KAPLICALARI’NDAN ALMAKTA

CHP'li Gürsel Erol da, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız @tuncsoyer ‘in yüzer iskeleye Yunan Kralı Agamemnon’un adını verdiği iddiası tamamen yalandır.Agamemnon adlı iskele 2017’de yapılmış adını ise Balçovadaki Agamemnon Kaplıcaları’ndan almaktadır. #YalanınızBatsın" diyerek Tunç Soyer'e sahip çıktı.

#YalanınızBatsın hashtag'ı ile binlerce CHP'li de paylaşım yaptı. Yine yalanlamalara inanmayan bir başka kesim de, onlara #YalanınızBatsın diyerek seslendi.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.