İyi Parti’nin Özdağ Sorunsalı Bitmiyor! İhraç Edecekler

İyi Parti’nin Özdağ Sorunsalı Bitmiyor! İhraç Edecekler

İyi Parti’nin Özdağ sorunsalı bitmiyor! İhraç edecekler. Özdağ’ın ihracının reddine dair çıkan kararara rağmen İyi Parti Özdağ’ı partiden çıkarmakta kararlı…

İyi Parti’nin Özdağ sorunsalı bitmiyor! İhraç edecekler

Ümit Özdağ’ın ihracının reddine dair çıkan mahkeme kararına rağmen İyi Parti Özdağ’ı partiden çıkarmakta kararlı…

İyi Parti’den ihracı istenen Ümit Özdağ hakkında Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi ihraç kararının iptaline hükmetti. İyi Partinin çıkan mahkeme kararına rağmen Özdağ’ı ihraç etmek için yeni hazırlıklara başladığı belirtildi.

İyi Parti İstanbul Milletvekili aynı zamanda parti kurucularından olan Ümit Özdağ’ın partinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile yaşadığı diyaloglar ve Özdağ’ın Kavuncu’yu FETÖ ile ilişkili olduğuna dair suçlaması üzerine parti tarafından disipline sevk edilmişti.

umit-ozdag-002.jpg

İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ile İstanbul il başkanı Buğra Kavuncu arasında yaşanan FETÖ gerilimi sürerken Özdağ’ın terör örgütünün siyasi kanadı HDP ile iyi partinin yakınlaşmasını da rahatsızlık olarak belirtmesi dikkat çekmişti. Parti disiplin kurulu Özdağ hakkında 16 Kasım 2020 tarihinde aldığı kararla kesin olarak parti üyeliğinden ihraç etmişti.

MAHKEME İHRACI REDDETTİ

Mahkeme ihracı reddetti! İyi Partili Ümit Özdağ, avukatı aracılığı ile İyi Parti Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi ve ihraç kararının Siyasi Partiler Kanunu’na aykırı olduğunu beyan ederek Ankara Aliye Hukuk Mahkemesine başvurdu.

Ümit Özdağ’ın açtığı davanın duruşması dün görüldü. Duruşmada 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, İyi Parti Disiplin Kurulu’nun Ümit Özdağ’ı ihraç kararını iptal etti.

İHRAÇ ETMEK İÇİN KARARLILAR

İhraç etmek için kararlılar. Mahkemenin Ümit Özdağ’ın ihraç edilmesi talebini reddetmesi üzerine İyi Parti, Genel Başkan Meral Akşener’in talimatıyla kollar sıvandı. Parti yönetimi bu sefer Ümit Özdağ’ı genel idare kuruluna sevk ederek “kesin ihraç istemiyle” partiden çıkarmayı planlıyor.

umit-ozdag-001.jpg

ÜMİT ÖZDAĞ: KARARDAN SONRA TEHDİTLER ALMAYA BAŞLADIM

Ümit Özdağ: Karardan sonra tehditler almaya başladım. Mahkemenin Ümit Özdağ’ın ihraç edilmesine dair talebi reddetmesi üzerine Özdağ bir basın toplantısı düzenleyerek tehdit edildiğini dile getirdi.

umit-ozdag.jpg

Mahkeme kararı açıklandığından bu yana basın yoluyla tehdit edildiğini ifade eden Ümit Özdağ, “Eğer Muğla’ya gidersem gerekeni yapacaklarmış. Tehdit ve baskı yoluyla dün gece Muğla İl Teşkilatından 45 kişi istifa ettirildi. İl Başkanı da tehdit edildi.  Mahkemenin aldığı bir karar var, herkes buna saygı duymalı. Ben şu an yaptığım basın toplantısını İyi Parti İstanbul Milletvekili olarak yapıyorum” ifadelerini kullandı ve Muğla’ya gideceğini dile getirdi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.