İstanbul’da Vaka Sayısı Arttıkça Tedirginlikte Artıyor

İstanbul’da Vaka Sayısı Arttıkça Tedirginlikte Artıyor

İstanbul’da vaka sayısı arttıkça tedirginlikte artıyor. Gündemde en çok bulunan konu koronavirüs tedbirleridir. Peki bu tedbirleri kim ne kadar destekliyor? İstanbul, yeni tedbirlerin alınmasından yana. Peki nedir bu yeni tedbir istemi?

İstanbul’da vaka sayısı arttıkça tedirginlikte artıyor. 

Gündemde en çok bulunan konu koronavirüs tedbirleridir. Peki bu tedbirleri kim ne kadar destekliyor? İstanbul, yeni tedbirlerin alınmasından yana. Peki nedir bu yeni tedbir istemi?

Türkiye’de Aralık ayı itibariyle vaka sayılarında ciddi bir artış gözlemlenmektedir. 30 binin üzerini çıkan vaka sayılarından vatandaşlar memnun kalmasa da alınan tedbirler ile vakaların düşmesi bekleniyor.

Aylar sonra ilk defa hafta sonları yasağı, Türkiye’de tekrar uygulamaya konulmuştur. Vaka sayılarının önüne geçmek suretiyle alınan tedbirler destek görüyor. Alınan kısıtlamaların faydalarını, işe yarayıp yaramadığını, vaka sayılarının azalması durumunda göreceğiz.

istanbulda-vaka-sayisi-arttikca-tedirginlikte-artiyor.jpg

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, alınan tedbirler kapsamında İstanbul’da vaka artış oranının yüzde 25 düşüşe geçtiğini söyledi.

Türkiye’de tüm iller koronavirüsten dolayı hayatlarından fedakârlık etmiş durumda. Fakat İstanbul, diğer illere oranla vaka artışlarında, temaslı sayıları ve ölüm sayılarında birinci ülke olarak gündeme geliyor. İstanbul’da yaşayan vatandaşlar tedirgin.

Alınan tedbirlerin bir tanesi de okulların uzaktan eğitim sistemi ile devam etmesidir. İstanbul’da, alınan tedbirlere destek tam.  

İstanbul, nüfus yoğunluğu neticesinde vaka sayılarının en çok görüldüğü ildir. İstanbul’da yaşayan vatandaşlar, alınan tedbirler içerisine bir yenisinin daha eklenmesini istiyor. Vatandaşlar, İstanbul’a giriş ve çıkışların kısıtlanması gerektiğini söylüyorlar.

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.