İşçi Zammı Belli Oldu Peki Ya Memur Ve Emekli Maaşları?

İşçi Zammı Belli Oldu Peki Ya Memur Ve Emekli Maaşları?

İşçi zammı belli oldu peki ya memur ve emekli maaşları? Herkes bu sorunun cevabını ararken, memur ve emeklinin 2021 yılında alacağı zammın miktarı netleşiyor

İşçi zammı belli oldu peki ya memur ve emekli maaşları? Herkes bu sorunun cevabını ararken, memur ve emeklinin 2021 yılında alacağı zammın miktarı netleşiyor

2021 yılında emekli ve memurlar için ne kadar zam uygulanacak? Emekliye ne kadar zam gelecek? 2021'de memur maaş zammı ne kadar? Asgari ücretin netleşmesiyle birlikte, memur ve emeklilerin de gözleri kendilerine ne kadar zam geleceğine çevrildi. Emekliye ne kadar zam gelecek? Memura ne kadar zam gelecek?  Bunlar merak edilirken, tutarın ne olacağına dair ayrıntılar da netleşmeye başlıyor.

para-sayma.jpg

SADECE MEMURLAR DEĞİL MEMUR EMEKLİSİ

Zira sadece Memurlar değil, memur emeklisi ile beraber SSK'dan ve Bağ-Kur'dan emekli olanlar da maaşlarına 2021 yılında ne kadar zam geleceğini merak ediyor.  Kasım ayı enflasyonu açıklandığı zaman memur, yalnızca memur değil memur emeklisi ile sözleşmeli kamu personeline yüzde 3 oranında enflasyon farkı zammı umudu doğdu.

Bugünkü gerçekleşen enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de ocak ayı için yüzde 7 oranında zam alması gerekiyor. 1000 lira maaş alan bir emekli 1070, 2000 Lira maaş alan bir emekli ise 2140 ile olarak maaş alması gerekiyor. Memur, memur emeklisi, SSK ve Bağkur emeklilerinin ne kadar zam alacağı kesin olarak, Aralık ayı enflasyon rakamının açıklanacağı 4 Ocak 2021 tarihinde net olarak ortaya çıkacak.

2020/10/27/1200x627-uzmanindan-uyari-para-sayarken-parmaginizi-yalamayin-1588345726870.jpg

2021 YILI İTİBARIYLA

2021 yılı itibarıyla, Emekli ve memur zammının ne kadar uygulanacağı şu an için net değil denilebilir. Ancak Aralık 2020, yani içinde bulunduğumuz ayın enflasyon rakamı TÜİK tarafından açıklandığı 4 Ocak 2021 tarihinde netleşmesi bekleniyor.

2021 SSK EMEKLİSİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

2021 SSK Emeklisi Maaşı ne kadar olacak? Aralık ayı enflasyonun açıklanmasının önemli yanı, 6 aylık enflasyon oranının bu şekilde belirlenmesi olacak. 6 aylık enflasyona göre de, SSK emeklisi, memur ve Bağkur emeklisi de ne kadar zam alacak belli olacak. SSK Emeklisi en az yüzde 7 oranında bir zam alacak ama 6 aylık enflasyonla birlikte enflasyon farkının ne kadar olacağı da netlik kazanacak. 

Yani 2021 yılının ilk ayı olan Ocak ayında SSK ve Bağ-Kur emeklilerine uygulanacak zam oranı, 2020'nin ikinci yani Temmuz ayından bu tarafa olan 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında gerçekleşecek.  Memur ve memur emeklisi temmuz ayında yüzde 4 toplu sözleşme zammı almıştı, buna ilaveten de yüzde 1.75'lik oranda enflasyondan kaynaklanan fark nedeniyle aldı. SSK ve Bağ-Kur emeklisi de temmuz ayında, ilk 6 aylık, yani ocak-haziran enflasyonuna göre yüzde 5.75 oranında bir zam almaya hak kazanmıştı. 

ASKER POLİS MAAŞLARI NE KADAR OLACAK?

Asker Polis maaşları ne kadar olacak? Polis maaşı ne kadar olacak? Polisler 2021'de ne kadar zam alacak? Asker maaşlarına ne kadar zam gelecek? Zabıta maaşları 2021'de ne kadar olacak? Zabıta maaşlarına 2021'de ne kadar zam gelecek?

Haber Editörü
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.