İnce’den CHP’ye: Artık Atatürkçü Bir Parti Değil!

İnce’den CHP’ye: Artık Atatürkçü Bir Parti Değil!

1 Mart itibariyle CHP’den istifa ederek yeni parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi’ni topa tuttu.

İnce’den CHP’ye: Artık Atatürkçü Bir Parti Değil!

1 Mart itibariyle CHP’den istifa ederek yeni parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi’ni topa tuttu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genel Başkanlık yarışında olan ancak parti içindeki yapıyı aşamayan, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı da olan Muharrem İnce, yeni bir parti kurma kararı aldı.

Memleket Hareketi ismini verdiği oluşumu siyasi partiye çevirmeyi planlayan Muharrem İnce’nin 1 Mart tarihi itibariyle istifa edeceği konuşulurken, partisine transfer edeceği yeni isimler ile görüşmeleri de kamuoyunda gündem olmaya devam ediyor.

Memleket Hareketi ile ismi konuşulan Muharrem İnce, son verdiği röportajla Cumhuriyet Halk Partisi’ni topa tuttu.

muharrem-ince-chp.jpg

“Atatürk’ün ismini söyleyemeyen il başkanları var, CHP iyice yoldan çıktı”

“Atatürk’ün ismini söyleyemeyen il başkanları var, CHP iyice yoldan çıktı” diyen Muharrem İnce’nin hedefinde CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu vardı. İnce, CHP’nin Atatürkçü bir parti olmakla bir ilgisinin kalmadığını iddia etti ve CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nu hatırlatarak şu sözlere değindi:

“Hiç kimseyle benim kişisel bir husumetim yok. Husumetim olan bana yapılan yanlışlar. Benim böyle bir derdim yok, tek derdim memleket, derdim memleketimin çocuklarının sorunları. Benim derdim geleceğimiz ve ortak çıkarlarımız, memleketimizin ortak çıkarları. İşte bu yüzden parti içinde yanlış şeyler görüyorum. Daha önce de belirtmiştim CHP’nin iki tane yanlışı var, biri yola çıkmıyor, ikincisi yoldan çıkıyor. Yoldan çıkıyor sözlerinden kastım, CHP ilkelerinden uzaklaştı, ‘Atatürk’ diyemeyen il başkanları var, benim derdim bu. Kamuoyu her şeyi biliyor zaten benim tek tek isim zikretmem yanlış olur. Benim derdim partinin Atatürkçü yapıdan uzaklaşması. Her yerde, Türkiye'nin her vilayetinde yoldan çıkan bir parti var."

“Yerelde HDP CHP’ye destek verdi, bunu herkes biliyor”

“Yerelde HDP CHP’ye destek verdi, bunu herkes biliyor” diyerek HDP ile CHP arasındaki ittifaka değinen Muharrem İnce, “Biz Adana’yı, Mersin’i, İstanbul’u alırken yalnızca CHP’nin oylarıyla mı aldık? Tabi ki hayır. Burada İyi Parti’nin de HDP’nin de Saadet Partisi’nin de oyu var. Peki o yerel seçimdi peki önümüzde genel seçim var, o zaman ne olacak?

“HDP bize destek oldu”

“HDP bize destek oldu” diyen Muharrem İnce, “Milletvekili seçimleri olduğunda kimse kimseyi tanımaz, kimse kimseyi yanıltmasın. Herkes kendi partisine oy verecek. Milletvekili seçimi olduğunda HDP aday mı çıkarmayacak? CHP’ye bir tane oy gelmez, hesabı doğru yapmak lazım” ifadelerini kullandı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.