İmamoğlu İntikam mı Alıyor, Yoksa Haklı Sitemi mi?

İmamoğlu İntikam mı Alıyor, Yoksa Haklı Sitemi mi?

İmamoğlu intikam mı alıyor, yoksa haklı sitemi mi? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile gazeteci arasında yaşanan diyalog herkesi şaşırttı.

İmamoğlu intikam mı alıyor, yoksa haklı sitemi mi?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile gazeteci arasında yaşanan diyalog herkesi şaşırttı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerle sohbet eden, soruları cevaplayan İmamoğlu’nun Akit TV muhabiri ile yaşadığı diyalog ise herkesi şaşırttı.

“HAYVAN” DEDİ HERKES ŞOK OLDU

Basın mensuplarının sorduğu soruları tek tek yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sıra Akit TV muhabirine gelince durdu ve sarf ettiği cümleler herkesin aklına “İmamoğlu intikam mı alıyor, yoksa haklı mı?” sorusunu getirdi.

Akit muhabirinin kendisine toplu taşımada yaşanan sıkıntıyı hatırlatıp, eksiklerinin olup olmadığını sorması üzerine İmamoğlu cevap vermeye tenezzül etmediğini söyledi.

ORTAM BİR ANDA BUZ KESTİ

İmamoğlu’nun cümleleri üzerine herkes yaşanan gergin ortamda gazeteciler bir anda sus pus oldu. İmamoğlu aynı tonda sözlerine devam etti ve “kurumunuz gazete kimliğini taşımıyor” diyerek Akit TV muhabirini işaret etti.

Ekrem İmamoğlu, Akit TV’yi izlemediğini onun hakkında yorum yapamayacağını ama gazetenin gerçek bir gazete olmadığını dile getirdi.

Bugün yayınlanan Akit Gazetesi’ni hatırlatarak sözlerine devam eden İmamoğlu, “bugünkü gazetenizde hayvan Ekrem yazmışsınız. Açıp baktınız mı, okudunuz mu? Bu sözleri sarf eden bir kurumun sorduğu soruya cevap vermeye tenezzül etmem” diyerek rest çekti.

ekrem-akit.png

4 milyondan fazla oy veren seçmenin ve 16 milyonun yöneticisi olduğunu hatırlatan Ekrem İmamoğlu Akit TV’yi sapkınlaşmış olarak tanımladı ve “haber dilini düzenlemeyen, kalemi sapkınlaşmış, haber yapma biçimi bozuk, söylemleri bozuk tavırları sergileyen bir kuruma bu anlamda söyleyecek sözüm yok” dedi.

Söylediklerinin hiçbirinin soru soran gazetecinin şahsıyla ilgisi olmadığının altını çizen Ekrem İmamoğlu, vicdandan yoksun ve yanlış yönlendirmelerle yapılan haberlerin toplumu doğru yöne iletmeyeceğini vurguladı. Soruların içine yorum katıldığını da belirten İmamoğlu, önyargılı söylemleri doğru bulmadığını ifade etti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.